Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9022
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Młodzieżowym Domu Kultury sporo się dzieje (foto)

Piątek, 12 lutego 2016, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: W Młodzieżowym Domu Kultury sporo się dzieje (foto)
Fot. MDK
Młodzieżowy Dom Kultury podsumowuje pierwszy semestr działalności i zdradza plany na kolejne miesiące. – W przerwie między „codziennością” zajęć kulturalno–oświatowych w MDK w naszych skromnych progach gościmy ok. 80 uczestników ferii zimowych. Jest to również czas, w którym możemy podsumować działalność placówki w pierwszym semestrze – mówią przedstawiciele jeleniogórskiego MDK.

- W naszych pracowniach dzieci i młodzież z miasta i okolic rozwijają swoje talenty: plastyczne, wokalne, instrumentalne, taneczne, teatralne i sportowe (capoeira) – wymienia Maciej Cytarzyński, dyrektor MDK.

- Uczestnicy chętnie poznają tajniki sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu, a zdobyte umiejętności wykorzystują reprezentując naszą placówkę i Jelenią Górę na konkursach zdobywając przy tym wiele nagród i wyróżnień od miejskich po międzynarodowe. Nasze dzieci i młodzież miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności w Galerii Sudeckiej podczas Targów Zajęć Pozalekcyjnych, w Pasażu Tesco w ramach eventu „Poznaj swojego sąsiada”, na Koncercie Charytatywnym dla Natalki, w V Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną, na I Festiwalu Muzyki Dawnej w Barwach Puszczy Noteckiej – Dębogóra, w „Koncercie kolęd” w MDK w Świdnicy, na XXXVIII Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, a także w trakcie przedstawień teatralnych „Podróż do świata wierszy” i „Pinokio”. Uczestnicy zajęć naszych pracowni podczas imprez otwartych i koncertów zgromadzili setki widzów zwracając uwagę swoim talentem, umiejętnościami i zaangażowaniem – dodaje dyrektor.

Placówka współpracuje z przedszkolami, szkołami, placówkami kultury oraz innymi instytucjami angażując ich w swoją działalność i oferując im udział w konkursach i imprezach otwartych.

- W tym roku szkolnym mieliśmy okazję składać gratulacje laureatom czterech naszych konkursów plastycznych – ogólnopolskiego „Wakacje” i powiatowych: ”Moja pasja” „Symbole i zwyczaje bożonarodzeniowe - Kartka Świąteczna”, „Sporty Zimowe”, w których wzięło udział 1330 uczestników, w tym 697 z 67 placówek całej Polski. Byliśmy też tradycyjnie współorganizatorami spotkania nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Europa w szkole. Mamy już także za sobą pierwsze zmagania recytatorów ze szkół podstawowych z miasta i powiatu, w których wzięło udział 67 uczniów oraz turniej „Capoeira”, który zgromadził 80 uczestników – wylicza Maciej Cytarzyński.

- W nowym semestrze do naszych pracowni zapraszamy do nauki, rozwoju i zabawy starych znajomych i tych co nas jeszcze nie znają, zachęcamy też do udziału w naszych konkursach, koncertach i imprezach otwartych, o których na bieżąco informujemy na naszej stronie www.mdkjelonek.pl i lokalnych mediach – podsumowuje dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group