Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W mieście musi być czysto. Akcja „Posesja”

Piątek, 11 marca 2011, 13:22
Aktualizacja: Sobota, 12 marca 2011, 7:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W mieście musi być czysto. Akcja „Posesja”
Ulica Konopnickiej. Niedzielne popołudnie, 6 marca 2011.
Fot. TEJO
Nie zdziwcie się, kiedy do waszych drzwi zadzwoni strażnik miejski i powie, że trzeba posprzątać. Samorządowcy zapowiadają walkę z brudem i nieporządkiem. Apelują do mieszkańców o postawę obywatelską i utrzymanie czystości. Sprzątanie obejmie także mienie miejskie.

– To nie jest miasto prezydenta Zawiły, ale miasto jeleniogórzan – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Nie jesteśmy w stanie na każdym rogu i przy każdym budynku postawić strażnika miejskiego i policjanta. Dlatego apelujemy do mieszkańców o postawę obywatelską oraz zachowanie czystości – dodaje.

Rozpoczynamy dziś wielkie sprzątanie miasta po zimie. Najpierw na Zabobrzu, a później w stronę centrum – dopowiada zastępca prezydenta Hubert Papaj. Rzecz jasna ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej nie posprzątają całej Jeleniej Góry, stąd działania samorządu, który – najpierw po dobroci, a później niekoniecznie – zamierza skłonić mieszkańców do zadbania o „własne podwórko”. Jeśli okaże się, że po jakimś czasie na danym terenie wciąż jest brudno, wówczas strażnicy miejscy nie zawahają się i wypiszą mandat.

Jak podkreśla prezydent Marcin Zawiła, bardzo często zdarza się, że to sami mieszkańcy są sprawcami bałaganu. Wyrzucają taczki ze śmieciami gdzie popadnie, niszczą infrastrukturę, pozostawiają zużyty sprzęt AGD i RTV w rowach, choć można go za darmo zostawić na składowisku MPGK. – Sam odebrałem telefon od sąsiada, który powiedział mi, że w nocy okradziono z rynien budynek przy ulicy Leśnej, były internat. Do jego pilnowania zatrudniona jest firma ochroniarska, z którą rozwiążemy umowę. Na szczęście łup został odnaleziony nieopodal w lesie – mówi Marcin Zawiła. Inny akt wandalizmu: nieznani sprawcy zdemontowali jedną z latarni na Wzgórzu Krzywoustego i przygotowali ją do wywiezienia. W porę zauważyli to strażnicy miejscy.

– Często wystarczy zwrócenie uwagi i uzmysłowienie ludziom, że brudząc i niszcząc działają na szkodę miasta i siebie samych. Jeśli to nie pomaga, to prosimy może nie o donosy, ale o informacje na policję i straż miejską, aby takimi przypadkami zajęły się odpowiednie służby – usłyszeliśmy.

Tekst ilustrujemy zdjęciami nadesłanymi przez Czytelnika, za które dziękujemy. Wszyskie zostały wykonane w granicach administracyjnych naszego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group