Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4709
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W mieście 155 sześciolatków pójdzie do szkoły

Czwartek, 11 lutego 2016, 13:02
Aktualizacja: 13:08
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: W mieście 155 sześciolatków pójdzie do szkoły
Fot. Archiwum
Z ankiet, dotyczących zamiarów rodziców sześciolatków co do szkolnej bądź przedszkolnej przyszłości ich dzieci wynika, że 155 sześciolatków znajdzie się w pierwszych klasach jeleniogórskich szkół.

Dołączy do nich grupa ok. stu dzieci „odroczonych”, to znaczy tych, które z racji wieku winny się znaleźć w szkołach w ub. roku szkolnym, a ze względu na opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej pójdą do szkoły od września br.

Łącznie więc w jeleniogórskich szkołach będzie ok. 215 najmłodszych uczniów na ogólną liczebność tej grupy, wynoszącą ok. 750 osób. – Sprawa nie jest wciąż definitywnie rozstrzygnięta – poinformował Paweł Domagała, naczelnik wydziału oświaty. – O ile ci rodzice, którzy napisali, że ich dzieci z pewnością trafią do szkoły (i stąd wynika szacunek 155 osób), to w grupie tych, którzy tymczasem optują raczej za przedszkolami, wielu jest takich, którzy nie rezygnują ostatecznie ze szkoły dla swoich dzieci jeszcze w tym roku, niemniej nie podjęli rozstrzygającej decyzji i tymczasem podtrzymują „opcję przedszkola”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group