Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3631
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: W Marciszowie ratują na medal

Wtorek, 18 maja 2010, 11:52
Aktualizacja: Sobota, 22 maja 2010, 11:51
Autor: TEJO
REGION KRAJ: W Marciszowie ratują na medal
Fot. Organizator
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Marciszowie zajęli pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy Życie” dla podstawówek – informuje pionier metod nauczania pierwszej pomocy w placówkach oświaty Marian Stebelski. W finale zabrakło jeleniogórzan i karpaczan: nie mieli pieniędzy na dojazd do Bydgoszczy.

Uczennice z Marciszowa: Karolina Trojanowska, Karolina Wojs i Justyna Kałuża zajęły pierwsze miejsce i zdobyły dla szkoły główną, cenną nagrodę: fantom do ćwiczeń resuscytacji. – W pozorowanym wypadku drogowym uczniowie-ratownicy udzielali pomocy pięciu poszkodowanym. Reanimowali osobę dorosłą i dziecko, tamowali krwotok z głowy, opatrywali zranioną dłoń z ciałem obcym – mówi Marian Stebelski.

Finaliści zostali wyłonionymi w pierwszym etapie konkursu, który polegał na rozwiązaniu zadań testowych drogą internetową poprzez platformę Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Do finału zakwalifikowały się również, ale nie pojechały do Bydgoszczy z przyczyn finansowych, Szkoły Podstawowe Nr 10 i 11 z Jeleniej Góry i Szkoła Podstawowa z Karpacza.

Do opanowania wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy, uczniowie z Marciszowa (nie tylko) korzystają internetowego sposobu nauczania. Zaliczają lekcje, rozwiązują testy znajdujące się na serwerze e-learningowym wdrażanym przez Mariana Stebelskiego. E-nauczanie pierwszej pomocy jest prekursorskie w skali kraju.

W tym roku szkolnym to już kolejny ogólnopolski sukces ratowniczek z Marciszowa, którymi opiekuje się Iwona Sabat. Justyna Kałuża zajęła II miejsce a Natalia Orzechowska i Natalia Dul były finalistkami III Ogólnopolskiego Konkursu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów zorganizowanym przez Fundację Świat Dzieciom, który odbył się w Krakowie 26 września 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group