Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 3033
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Małopolskie pociągiem codziennie. Od grudnia

Wtorek, 19 lipca 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:30
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W Małopolskie pociągiem codziennie. Od grudnia
Fot. RED
Przywrócony od 25 czerwca pociąg łączący Jelenią Górę z Krakowem i Rzeszowem (IR Galicja) kursujący tylko w okresie wakacyjnym, od 11 grudnia tego roku stanie się pociągiem codziennym. Informację taką podała centrala spółki Przewozy Regionalne po ostatniej konferencji nt. nowego rozkładu jazdy.

Pozostawienie tego pociągu w rozkładzie jazdy i przekształcenie go z pociągu sezonowego w codzienny, to efekt prawie dwuletnich starań Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i całego środowiska kolejowego wspieranego przez poseł Marzenę Machałek – informuje Oliwer Kubicki, asystent posłanki.

Okazuje się, że pomimo nienajlepszego stanu torowiska do Wrocławia i trudności na kolei, dzięki społecznym i politycznym naciskom udaje się przywracać kolejne połączenia do Kotliny Jeleniogórskiej. Wysoka frekwencja na liniach do Warszawy, Gdyni, Rzeszowa i Świnoujścia świadczy o tym, że kolej to pożądany środek transportu, który pozwala dotrzeć do naszego regionu tysiącom turystów.

Informujemy także, że KODLK i Poseł Marzena Machałek będą podejmować dalsze działania na rzecz remontu linii kolejowej 274 do Wrocławia, remontu peronów na stacji Jelenia Góra oraz przywrócenia pozostałych połączeń dalekobieżnych na popularnych trasach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group