Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5445
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W malinowym dworku za pięć milionów złotych

Wtorek, 29 lipca 2008, 7:44
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 15:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W malinowym dworku za pięć milionów złotych
Fot. Janusz Lewicki
Od początku sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej będą przyjmować petentów w nowej siedzibie przy ulicy Jana Pawła II 7. Budynek po byłym III LO został wyremontowany i dostosowany do potrzeb urzędników i mieszkańców za fortunę.

Dotychczasowa siedziba tych placówek, czyli drewniane baraki przy ulicy Słowackiego, działa tylko do końca miesiąca. Już w tym tygodniu rozpocznie się przeprowadzka do nowych pomieszczeń. Tam pracowników instytucji społecznych czekają znacznie lepsze warunki pracy. Lepiej obsłużeni będą także petenci.

– Jest to przeprowadzka z baraków do „malinowego dworka”, bo taki właśnie kolor ma ten budynek – mówi Maria Karpińska, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, który również przeniesie się do budynku po liceum.

– Od początku sierpnia będziemy przyjmować mieszkańców na czwartym piętrze, w pięknych, odnowionych i przestrzennych salach. Niepełnosprawni będą mogli dojechać do nas windą – dodaje.

A co stanie się z barakami przy ulicy Słowackiego? Budynek w najbliższym czasie pójdzie pod młotek. Miasto chce zorganizować przetarg, a szczęśliwy nabywca będzie musiał go wyburzyć. Nie mogą być zaadoptowane na mieszkania, a studium zagospodarowania przestrzennego tego rejonu miasta przewiduje tu zabudowę mieszkalno-usługową.

Drewniane baraki przy ulicy Słowackiego przez lata służyły kilku instytucjom. Wybudowano je w 1975 jako tymczasową siedzibę dla prokuratury, która funkcjonowała tam do 1994 roku. Przez kilka lat swoją siedzibę miał tu również Ochotniczy Hufiec Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group