Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6016
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Maciejowej korki

Wtorek, 18 września 2018, 19:04
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 13:47
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: W Maciejowej korki
Fot. Paweł Guszała
Obecnie na odcinku krajowej „trójki”, przy granicy miasta z Radomierzem, trwają utrudnienia w ruchu. Spowodowane są budową II etapu obwodnicy południowej Jeleniej Góry. Ile jeszcze potrwają? Po odpowiedź pojechaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, który nadzoruje przebieg tej inwestycji.

Firma Budimex obecnie realizuje prace mające na celu „wpiąć” obwodnicę południową Jeleniej Góry do krajowej „trójki” na wysokości granicy z gminą Janowice Wielkie. Jeden z pasów istniejącej drogi został rozebrany i wykonawca robót, firma Budimex, wprowadził na tym odcinku ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

- Niestety zaobserwowaliśmy zjawisko, które chyba każdy widzi. Oczekujemy na czerwonym świetle, mamy zielone, a z naprzeciwka nadal jadą samochody. Kierowcy nie szanują funkcjonującego tam oznakowania i na zasadzie „ja zdążę” blokują ruch. Jest to marna praktyka, która obraca się docelowo przeciwko samym użytkownikom drogi. Utrudnienia związane z ruchem wahadłowym na tym odcinku potrwają jeszcze około 25 dni – mówi Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Zatem kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Po zakończeniu inwestycji, gdy obwodnica południowa Jeleniej Góry zostanie oddana do użytku, w tym miejscu zmieni się organizacja ruchu. Nowy odcinek drogi będzie trasą główną, a zjazd do osiedla Maciejowa będzie drogą podporządkowaną.

W związku z budową obwodnicy, w połowie października mogą wystąpić także utrudnienia w ruchu na ulicy Wrocławskiej, w okolicy węzła Grabarów. W tym miejscu firma Budimex budować będzie nowe rondo.

- Rondo na ulicy Wrocławskiej wejdzie w fazę realizacji za ok. miesiąc. Organizujemy prace tak, żeby nie wprowadzać ruchu wahadłowego i sygnalizacji świetlnej. Na istniejącej drodze przesuniemy tylko pasy jezdne – mówi Łukasz Zapart, kierownik kontraktu, firma Budimex.

Budowa II etapu obwodnicy południowej Jeleniej Góry ma zakończyć się w maju 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

29
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
7%
Smuci
13
24%
Złości
7
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group