Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6863
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W listopadzie zapachniało Bożym Narodzeniem

Piątek, 28 listopada 2008, 16:36
Aktualizacja: 16:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W listopadzie zapachniało Bożym Narodzeniem
Fot. TEJO
Świąteczne choinki są już w najważniejszych miejscach Jeleniej Góry. Od wczoraj drzewko upiększa placyk przed kościołem garnizonowym. Dziś montowano świerk przed ratuszem. Chojak stoi już na placu Piastowskim.

Póki co drzewka są pozbawione ozdób. Udekorowane bombkami zostaną dopiero po 6 grudnia. Drzewka ucieszyły jednak jeleniogórzan, od których odebraliśmy kilka telefonów. W rozmowie usłyszeliśmy m.in.: - Mamy już choinkę, teraz jeszcze panowie muszą ją zamontować i Jelenie Góra będzie o krok bliżej Bożego Narodzenia.

Choć wiele osób sprzeciwia się świętowaniu w listopadzie, o Bożym Narodzeniu przypominają już sklepowe wystawy. Handlowcy usiłują przekonać klientów, że przyszła właśnie najwyższa pora na świąteczne zakupy i prezenty.

Jednak prawdziwie świąteczna atmosfera zakupów i przygotowań zacznie się po 6 grudnia. Na podstawie badań opinii społecznej socjologowie wyliczyli, że w tym roku na bożonarodzeniowe wiktuały i prezenty wydamy mniej pieniędzy niż rok temu. A meteorolodzy przewidują, że święta będą bezśnieżne. Jak będzie? Okaże się już za niespełna miesiąc.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group