Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6739
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W „Lemie” śpiewali i mówili wierszem

Niedziela, 20 listopada 2016, 8:31
Aktualizacja: 8:34
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: W „Lemie” śpiewali i mówili wierszem
Fot. Kacper Pawlak
Po raz kolejny kowarski Zespół Szkół Ogólnokształcących gościł w swoich progach uczniów okolicznych szkół. W piątek (18.11) odbył się kolejny międzyszkolny konkurs recytatorski i poezji śpiewanej. Tym razem motywem przewodnim recytowanych utworów były kobiety.

Temat konkursu "Baby. Ach, te baby..." wydaje mi się bardzo wdzięczny. Kobieta jest obecna w sztuce, w poezji, wszędzie. Przy wyborze tematu zawsze bierzemy pod uwagę jakie ma on odbicie w poezji, czy można znaleźć powiązane z nim utwory i wiersze, a kobieta jest wszechobecna - mówiła po ogłoszeniu wyników Anna Chitro, polonistka, organizatorka konkursu.

W tym roku wysłuchaliśmy uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Poezja śpiewana była oceniana w jednej kategorii wiekowej. - W tym roku po raz pierwszy tak licznie wystąpiły śpiewające dzieci i przyznam szczerze, że mieliśmy ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców - relacjonuje Barbara Krygowska, polonistka, przewodnicząca jury.

Jury wysłuchało 29 prezentacji. - Przyjechali do nas uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 w Kowarach oraz w tym roku po raz pierwszy gościliśmy uczniów z Gimnazjum w Karpaczu. Oczywiście nie zabrakło także przedstawicieli naszego kowarskiego ZSO - dodaje nauczycielka.

Po burzliwych naradach jurorzy wyłonili zwycięzców:
W kategorii szkół podstawowych:
1. Julia Wolniewicz
2. Julia Wojterek
3. Natasza Srebniak

W kategorii gimnazjum:
1. Piotr Marciniak
2. Julia Kaczor
3. Anastazja La Rosa

W kategorii LO
1. Marcela Kopczyńska
2. Beata Szulejko

Poezja Śpiewana
1. Katarzyna Kasprzak
2. Piotr Marciniak

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group