Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10258
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W lasach bez maseczki

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 6:06
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 16:12
Autor: Przemek Kaczałko
Region: W lasach bez maseczki
Fot. MŚ
Ministerstwo Środowiska informuje, że od poniedziałku (20 kwietnia) będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

Ministerstwo Środowiska przekazało wytyczne dyrektorom parków narodowych, by także one były dostępne dla odwiedzających. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach - czytamy w komunikacie Ministerstwa Środowiska.

Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - powiedział minister Michał Woś.

Decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna - urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania. Ze względu na panującą suszę zachowajmy szczególną ostrożność - apeluje ministerstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

19
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group