Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 17 lutego
Imieniny: Łukasza, Zbigniewa
Czytających: 6185
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Piątek, 17 stycznia 2020, 16:02
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 10:28
Autor: KSON
Jelenia Góra: W KSON–ie pomogą wypełnić PIT
Fot. Archiwum
Od stycznia w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych można liczyć na bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT– rozliczenia za 2019 rok. Dotychczas skorzystało z tej możliwości kilkadziesiąt osób.
Zainteresowanych zapraszamy do KSON-u w Jeleniej Górze, przy ul. Osiedle Robotnicze 47a we wtorki i w czwartki od 11:00 do 14:00. Informacje można też uzyskać pod numerem telefonu 800 700 025 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 – informuje KSON.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że od 16 lat wszyscy podatnicy mają prawo do dzielenia się swym podatkiem z najbardziej potrzebującymi. Do końca kwietnia każdego roku przy obowiązku wypełniania formularza PIT, w odpowiedniej rubryce wystarczy wpisać nazwę i numer KRS Organizacji, której chce się przekazać swój 1% i gotowe!

Adresatem może być jedynie Organizacja bądź Fundacja wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Z tym wykazem można zapoznać się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które co roku uaktualnia i upublicznia wykaz Organizacji Pożytku Publicznego, którym możemy okazać swoje wsparcie poprzez przekazanie 1% podatku. Kogo wybrać? Najlepiej organizację z naszego terenu, która jest rozpoznawalna i o której coś wiadomo.

Warto też pamiętać, że to podatnicy decydują na jakie cele chcą przekazać swój 1% podatku. Czy to ma być na rehabilitację potrzebującym, czy też dla zwierząt w schronisku, wybór należy do nas.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy płaciłbyś podatek kościelny?

Oddanych
głosów
71
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Brak tej witaminy może nieodwracalnie uszkodzić wzrok
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Policja Jelenia Góra
Policjanci na Biegu Piastów
 
Teatr im. Norwida
"Powiedzmy miłość" w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Bieg Icemana w Przesiece
 
Inne wydarzenia
Wystartował 50. Bieg Piastów. Znakomici Jeleniogórzanie!
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group