Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4687
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Książnicy z Duchem Gór

Czwartek, 13 grudnia 2018, 9:03
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2018, 7:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Książnicy z Duchem Gór
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z Sandrą Nejranowską, autorką książki pt. "Góry, jakich świat nie widział". Dzieło literackie wydane przez Ad–Rem jest zbiorem 20 opowieści o szeroko pojętych Karkonoszach, na 20–lecie wydawnictwa Reginy Chrześcijańskiej.

Sandra Nejranowska (ur. 1978) jest religioznawczynią, przewodniczką sudecką, autorką publikacji przewodnickich, edukacyjnych, artykułów o historii, kulturze i przyrodzie Sudetów Zachodnich. Pracuje m.in. w Wydawnictwie Ad-Rem i zazwyczaj to ona prowadziła spotkania z autorami nowych publikacji. Tym razem role się zmieniły, a osobą prowadzącą spotkanie była jej szefowa - Regina Chrześcijańska.

Jak mówiła wiecznie uśmiechnięta Sandra Nejranowska, każdą okazję wykorzystuje, aby wyjechać w góry. Obecnie, gdy wyjechała za granicę "Duch Gór jest razem z nią, potrafi schować się w kieszeń". Podczas spotkania Nejranowska zacytowała Jarosława Szczyżowskiego, który stwierdził, że naszych gór nie trzeba zdobywać, lecz to my zdobywamy siebie w górach.

Opowiadając o książce Nejranowska podkreśliła, że zawiera ona wiele legend i mitów - niektóre przerobione.

Każdy z nas może poddawać legendy liftingowi - uważa autorka książki "Góry, jakich świat nie widział".

Najnowsze dzieło radosnej miłośniczki gór powstawało przez kilka lat - w tym czasie wiele się zmieniało, nawet spojrzenie autorki na te bardziej i mniej znane legendy.

Im jestem starsza, tym bardziej wesoła. Mam więcej radości, dystansu, swobody - opowiadała o zmianach na przestrzeni lat, jakie zachodziły przy tworzeniu publikacji.

Jak przyznała, opowieści powstało znacznie więcej, niż 20 zawartych w książce, ale taki był cel, aby w ten sposób uczcić 20-lecie wydawnictwa, a w przyszłości doczekamy się kontynuacji. Piękne opisy przyrody i zjawisk z udziałem Ducha Gór z pewnością znajdą swoich Czytelników - już podczas spotkania z autorką wiele książek zostało sprzedanych. Warto wspomnieć, że autorem ilustracji do dzieła Nejranowskiej jest Andrzej Boj-Wojtowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
50%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group