Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5159
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W kranach popłynie smaczna woda

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 14:21
Aktualizacja: 14:22
Autor: Angela
Ciepliczanie, którzy od dawna narzekali na beznadziejną jakość wody w kranach, za kilka dni odczują znaczną poprawę. W sobotę otwarto bowiem Zakład Uzdatniania Wody, który połączy wodociągi ze zbiornikiem w Sosnówce.

Akwen ten jest wypełniony wodą pitną, ale wymagającą wcześniejszego uzdatnienia. Dokonuje się ono w nowo otwartym zakładzie, który stanął na ulicy Wróblewskiego. Już tam pracuje około trzydzieści osób.

Załoga już od dłuższego czasu pracowała nad podłączeniem rurociągu wiodącego z Sosnówki ze starym wodociągiem. Woda nim płynąca zastąpi ujęcia na rzece Podgórnej i w Górzyńcu, na których jakość często narzekają mieszkańcy Cieplic.

– Żadne z tych ujęć nie dawało wody o stabilnej i dobrej jakości. Woda ze zbiornika Sosnówka uzdatniana w nowym Zakładzie Uzdatniania Wody przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i rozwoju miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Cieplic – mówi Jolanta Piasecka Nowak, Kierownik Zespołu ds. Wdrożenia Projektu ISPA – PIU Urzędu Miasta w Jeleniej Górze .
Wartość wykonanych robót wynosi około 60 mln złotych w tym udział dotacji z Funduszu Spójności wynosi 38 mln złotych.

Woda z Sosnówki w kranach mieszkańców ma się popłynąć już za kilka dni

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group