Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4241
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W KPN–ie usuwają niebezpieczne drzewa i gałęzie

Wiadomości: Region
Niedziela, 6 listopada 2016, 8:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. AP
Niebezpieczne konary drzew usuwali w ostatnich dniach pracownicy leśni pod Chojnikiem przy ścieżce Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie, a w poniedziałek (7.11) wycinane będą drzewa przy szlaku niebieskim do Wodospadu Szklarki. W minionym roku jedno z drzew runęło tam na most niszcząc część kładki i jej barierki.

Jak mówi Krzysztof Bisaga, nadleśniczy Karkonoskiego Parku Narodowego, co roku pracownicy parku dokonują przeglądów kwartalnych wszystkich drzew i typują do usunięcia lub korekty te, które zagrażają bezpieczeństwu.

- Za bezpieczeństwo w parku i na szlakach odpowiedzialni są pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy przez cały rok obserwują stan drzew i te zagrażające bezpieczeństwu przycinają, bądź wycinają. Poza tymi pracami bieżącymi, każdego roku do końca października wycinane są drzewa, które mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi – wyjaśnia Krzysztof Bisaga. – Prace wykonują pracownicy leśni lub też – w przypadku prac na wysokości – specjalistyczne firmy z uprawnieniami. I taka firma będzie prowadziła wycinkę drzew przy Wodospadzie Szklarki, co zapewni maksymalne bezpieczeństwo – dodaje.

Wytypowane do wycinki drzewa zlokalizowane są w oddaleniu od szlaku, powyżej mostku tuż przed Schroniskiem Kochanówka, dlatego nie ma konieczności zamykania szlaku. - Prosimy jednak o zachowanie ostrożności – apelują pracownicy KPN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~art 6-11-2016 10:54
Patrząc na okoliczne wycinki to obawiam się, czy kiedyś nie wytną wszystkich lasów - żeby w lasach było bezpieczniej.
~Kodi 6-11-2016 20:13
Zgadzam się z Art. Obecnie w KPN prowadzona jest akcja wymiany drzew iglastych na liściaste. Jednak patrząc na wymiar tych czynności nie wiem, czy kogoś przypadkiem nie ponosi w zarządzie KPN. Usuwane są duże ilości drzew, które często nie wyglądają na chore i zagrażające turystom.
~szofer 6-11-2016 20:40
Idzie zima ,śnieg , znów będą zatarasowane tory ,drogi, tam potrzeba ciąć.
~ed 7-11-2016 1:26
To co się dzieje teraz w lasach do rabunek w biały dzień w majestacie prawa. Szlaki turystyczne rozryte, masa ściętych drzew czeka na wywiezienie. Przejdźcie się to sami zobaczycie. Lasy Państwowe muszą przynosić zyski bo przecież władza musi mieć kasę. Jak tak dalej pójdzie to nasze dzieci będą lasy oglądać na zdjęciach. Co na to lokalni leśnicy? Podobno miłośnicy przyrody. Czy wy tak od siebie czy też musicie wykonywać rozkazy z góry?
~Real 7-11-2016 8:20
Kompletny brak logiki w wypowiedzi KPN. Z jednej strony mówią, że wycinają drzewa dla bezpieczeństwa na szlakach, z drugiej "Wytypowane do wycinki drzewa zlokalizowane są w oddaleniu od szlaku, powyżej mostku tuż przed Schroniskiem Kochanówka, dlatego nie ma konieczności zamykania szlaku". W oddaleniu od szlaku to chyba nie na szlaku ?. Jaki jest więc powód wycinki ?.
~ed 7-11-2016 10:03
jak nie wiadomo o co chodzi to... wiadomo :) gdzie są ekolodzy, zazwyczaj bardzo aktywni przy okazji różnych inwestycji? masowa wycinka drzew w Rudawach, Karkonoszach was nie obchodzi?? serce boli jak się idzie przez las.
~ 7-11-2016 13:57
A kto usunie suche konary na Cervi w Cieplicach? Besposrednio zagrazaja ludzio i pojazdom. Od lat nie bylo tam sluzb specjalizujacych sie w takich zaniedbaniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group