Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6186
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W KPN–ie usuwają niebezpieczne drzewa i gałęzie

Niedziela, 6 listopada 2016, 8:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: W KPN–ie usuwają niebezpieczne drzewa i gałęzie
Fot. AP
Niebezpieczne konary drzew usuwali w ostatnich dniach pracownicy leśni pod Chojnikiem przy ścieżce Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie, a w poniedziałek (7.11) wycinane będą drzewa przy szlaku niebieskim do Wodospadu Szklarki. W minionym roku jedno z drzew runęło tam na most niszcząc część kładki i jej barierki.

Jak mówi Krzysztof Bisaga, nadleśniczy Karkonoskiego Parku Narodowego, co roku pracownicy parku dokonują przeglądów kwartalnych wszystkich drzew i typują do usunięcia lub korekty te, które zagrażają bezpieczeństwu.

- Za bezpieczeństwo w parku i na szlakach odpowiedzialni są pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy przez cały rok obserwują stan drzew i te zagrażające bezpieczeństwu przycinają, bądź wycinają. Poza tymi pracami bieżącymi, każdego roku do końca października wycinane są drzewa, które mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi – wyjaśnia Krzysztof Bisaga. – Prace wykonują pracownicy leśni lub też – w przypadku prac na wysokości – specjalistyczne firmy z uprawnieniami. I taka firma będzie prowadziła wycinkę drzew przy Wodospadzie Szklarki, co zapewni maksymalne bezpieczeństwo – dodaje.

Wytypowane do wycinki drzewa zlokalizowane są w oddaleniu od szlaku, powyżej mostku tuż przed Schroniskiem Kochanówka, dlatego nie ma konieczności zamykania szlaku. - Prosimy jednak o zachowanie ostrożności – apelują pracownicy KPN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group