Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6883
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach pojawiły się skrzynki pamięci

Środa, 16 czerwca 2021, 7:02
Autor: WAC
Kowary: W Kowarach pojawiły się skrzynki pamięci
Fot. MOK Kowary
Pytanie: „Dokąd idą listy do ludzi, którzy zniknęli?” umieszczono na sześciu skrzynkach stylizowanych na pocztowe, które pojawiły się w Kowarach, a mających upamiętniać nieistniejące obiekty.

Akcja montowania skrzynek, które powstały podczas jesiennych warsztatów, odbyła się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach projektu "Ocalmy pamięć Karkonoszy!". Brali w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, uczestnicy warsztatów fotograficznych „Ocalić pamięć Karkonoszy” z Jeleniogórskiej Strefy Fotografii z oraz Czesi z partnerskiej gminy Horni Marsov, która jest partnerem projektu

Celem naszego działania jest upamiętnienie obiektów ważnych w historii miasta, których już niestety nie ma – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach Dariusz Kaliński. - Są to: dawny kościół ewangelicki, gospoda pod Nadzieją, schronisko na Strzelnicy, fabryka filców, gospoda na skrzyżowaniu ulic Karkonoskiej i Jeleniogórskiej, schronisko na Przełęczy Kowarskiej. W każdej skrzynce znalazło się zdjęcie danej budowli wraz z krótkim jej opisem. Mam nadzieję że nasze skrzynki spodobają się mieszkańcom Kowar i nie staną się obiektem zainteresowania wandali.

Twoja reakcja na artykuł?

18
55%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
9
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group