Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8160
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach po zmroku będzie jaśniej

Poniedziałek, 23 października 2017, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 24 października 2017, 6:34
Autor: Joanna/PR
Kowary: W Kowarach po zmroku będzie jaśniej
Fot. Joanna
Oświetlenie uliczne w Kowarach doczeka się modernizacji. Stare oprawy świetlne zostaną wymienione na oprawy LED. Zostaną także zamontowane nowe punkty. Przełoży się to na bezpieczeństwo, a także na ekonomię.

Zostanie wymienionych ponad 1100opraw sodowych na oprawy LED. W wybranych miejscach zamontowanych będzie niemal 300 opraw ozdobnych. Projekt zakłada również instalację 90 nowych punktów świetlnych. Oprócz zastosowania technologii LED, wykorzystane zostaną również kompensatory mocy biernej, które dodatkowo zmniejszają koszty eksploatacji infrastruktury oświetleniowej.

Przygotowanie, wdrożenie i sfinansowanie projektu zgodnie z normami Unii Europejskiej zapewni CEZ ESCO Polska. Następnie przedsięwzięcie będzie spłacane przez miasto ze środków uzyskanych dzięki oszczędności energii.

- Modernizacja oświetlenia ulicznego w Kowarach to kolejny, realizowany przez nas projekt dla podmiotu z sektora publicznego. Potwierdza on nasze wysokie kompetencje w zakresie działań poprawiających gospodarowanie energią w samorządach – stwierdził Jaromir Pečonka, prezes zarządu CEZ ESCO Polska. –Posiadamy bogate doświadczenie związane z efektywnością energetyczną, zdobyte na zagranicznych rynkach, które teraz wykorzystujemy w Polsce– podkreślił.

- Poprawa jakości oświetlenia ulic przełoży się na wzrost bezpieczeństwa drogowego. Zwiększy również komfort przechodniów w godzinach wieczornych oraz nocnych - podkreśla Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar. – Dzięki modernizacji uzyskamy oszczędność energii, co pozytywnie wpłynie na budżet miasta. Co więcej, energooszczędne oświetlenie jest bardziej przyjazne środowisku niż używana dotychczas infrastruktura - twierdzi burmistrz.
(Żródło: PR)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group