Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2812
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Kowarach jest… Dom Kata

Środa, 1 maja 2013, 7:09
Aktualizacja: 7:13
Autor: Mea
Region: W Kowarach jest… Dom Kata
Fot. UM Kowary
Podczas długiego weekendu majowego warto wybrać się do Domu Kata w Kowarach. Można tam zobaczyć narzędzia oraz urządzenia stosowane przed laty do tortur. Do odwiedzenia tego niezwykłego i tajemniczego miejsca zaprasza Urząd Miasta Kowary.

W zabytkowym budynku na peryferiach Kowar (przy ul. Zamkowej), który niegdyś zamieszkiwał ostatni miejski kat, stworzono oryginalną ekspozycję narzędzi i urządzeń przedstawiającą średniowieczny sposób egzekwowania prawa. Machiny śmierci stosowane były od zawsze. Za ich pomocą zadawano cierpienie i odbierano życie. Kat i urządzenia, którymi się posługiwał, budziły strach i obrzydzenie, ale jednocześnie ciekawiły i fascynowały.

- Zapraszamy do poznania mrocznej strony historii. Każda wizyta w Domu Kata będzie z pewnością niezapomnianą przygodą – zachęca Andrzej Weinke z Urzędu Miasta Kowary.

Dom Kata czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 -17:00. Zwiedzanie przeznaczone jest dla młodzieży i osób dorosłych. Dzieci poniżej 12 roku życia zwiedzają tylko w obecności rodzica lub opiekuna. W Domu Kata dozwolone jest robienie zdjęć, filmowanie oraz dotykanie eksponatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group