Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3380
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W kościołach rozdają seniorom odblaski

Piątek, 13 kwietnia 2018, 7:57
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2018, 9:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W kościołach rozdają seniorom odblaski
Fot. organizator
W trzech jeleniogórskich parafiach (Cieplice i Sobieszów) rozpoczęła się akcja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa seniorów poruszających się pieszo po zmroku. Odblaski wręczane przy okazji niedzielnych mszy.

- Od 2014 rok każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w widocznym miejscu. Taki jest obowiązek, ale w trosce o własne zdrowie i życie powinniśmy zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo także w obszarze zabudowanym. I w naszym mieście są miejsca nie dość widoczne dla kierowców – informują organizatorzy akcji.

- Piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo organizujemy akcję „Bezpieczna droga seniora". Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym. Błędem jest myślenie pieszych, że jeżeli widzą nadjeżdżający z przeciwka samochód lub jego światła, to i oni są widziani przez kierującego pojazdem. Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia – przekonują członkowie Stowarzyszenia „Ty i ja w Jeleniej Górze", które przekazuje bezpłatnie elementy odblaskowe jeleniogórskim seniorom.

- Przekazaliśmy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach, św. Jana Chrzciciela (też w Cieplicach) oraz św. Marcina w Sobieszowie elementy odblaskowe wraz z materiałami informacyjnymi, które mają być bezpłatnie przekazane seniorom – dodał Marcin Sidziński, organizator akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group