Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W kominiarkach włamali się do domu. Udawali Rosjan

Środa, 13 lipca 2011, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: KMP
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zamaskowani kominiarkami włamali się do jednego z budynków w okolicach Karpacza , zaatakowali pokrzywdzonego i go okradli. Dla zmylenia tropu porozumiewali się kaleczonym językiem rosyjskim.

Wczoraj policjanci z Karpacza w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 35 , 45 i 48 lat podejrzanych o rozbój . Dodatkowo 45-latek podejrzanych jest o kradzież z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 czerwca 2011 roku w jednej z podkarpackich miejscowości. Dwóch sprawców zamaskowanych kominiarkami włamało się do jednorodzinnego domu, a trzeci pozostał na czatach. Włamywacze zaskoczyli pokrzywdzonego, który oglądał telewizję.

Zaatakowali go i skrępowali taśmą, a następnie splądrowali dom. Ukradli pieniądze i elektronarzędzia. Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policjantów. W trakcie czynności funkcjonariusze wytypowali trójkę mężczyzn jako podejrzewanych o ten rozbój. W mieszkaniu 45-latka policjanci znaleźli część elektronarzędzi pochodzących z rozboju. Funkcjonariusze ustalili również, że 45-latek kilka dni później włamał się do pomieszczeń gospodarczych tego samego pokrzywdzonego, skąd ukradł elektronarzędzia i elementy metalowe – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group