Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5835
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu zakończono rozbudowę monitoringu

Piątek, 8 grudnia 2017, 7:17
Autor: Joanna
Zakończył się II etap rozbudowy monitoringu miejskiego. Obecnie składają się na niego 42 szybkoobrotowe kamery. Doposażono również stanowisko operatorskie straży miejskiej. Rozbudowa monitoringu ma służyć zachowaniu bezpieczeństwa dla mieszkańców i turystów odwiedzających Karpacz.

Podczas drugiego etapu rozbudowy monitoringu zamontowano dodatkowych 25 kamer. Urządzenia monitorują skrzyżowania, jak również miejsca, w których przebywają dzieci i młodzież, w szczególności wejścia do szkoły, boiska, place zabaw i parki. Kilkoma kamerami monitorowany jest deptak.

Podczas realizacji tego projektu doposażono również stanowisko operatorskie w straży miejskiej. Dokupiono między innymi dwa duże monitory, które w pełni przekazują obraz z kamer, który jest śledzony przez pracowników.

Pierwsze kamery zamontowano we wrześniu 2016 roku. Część tej inwestycji została zrealizowana w ranach budżetu partycypacyjnego na rok 2017. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 279.259 zł. Łączny koszt zadania w latach 2016 oraz 2017 wyniósł 420.062, 96 zł.

W trakcie realizacji tego zadania wymieniono również sześć słupów oświetleniowych. Lepsza widoczność w godzinach nocnych jest również ważnym czynnikiem wpływającym na zachowanie bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group