Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3246
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu szukano omnibusów

Niedziela, 3 listopada 2013, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2013, 7:11
Autor: Org
Karpacz: W Karpaczu szukano omnibusów
Fot. Organizator
Znany filozof grecki Heraklit powiedział: Nie wystarczy dużo wiedzieć, aby być mądrym. Prawdziwość tej tezy sprawdzali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w dniach 29 i 30 października podczas Międzyszkolnego Konkursu „Supermózg”.

Organizatorem był Zespół Szkół w Karpaczu. Konkurs przygotowały bibliotekarki: Agnieszka Kulczycka i Beata Osadca z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zebranych powitała dyrektor Maria Supeł, życząc uczestnikom powodzenia.

Przewodniczącą komisji konkursowej została dyrektor Biblioteki Miejskiej w Karpaczu Iwona Frytz. Zaproszono również dyrektor BZ WBK Oddział w Karpaczu Agatę Bartosiewicz.

Uczestnicy musieli wykonać szereg zadań praktycznych i teoretycznych z przedmiotów edukacyjnych, wiedzy o dziejach książki i pisma, wykazać się znajomością związków frazeologicznych oraz wiedzy z lektur. Nie zabrakło również pytań z muzyki, sztuki, a także łamigłówek matematycznych.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Miłkowie, a w kategorii gimnazjów - Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Konkurs pozwolił usystematyzować uczniom wiadomości i zintegrować się z rówieśnikami z innych szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group