Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9166
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu szlifują formę przed Igrzyskami w Tokio!

Czwartek, 15 lipca 2021, 16:08
Aktualizacja: 16:09
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: W Karpaczu szlifują formę przed Igrzyskami w Tokio!
Fot. Przemek Kaczałko
23 lipca w Tokio rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie, podczas których będziemy trzymać kciuki za biało-czerwonych. Ostatnie szlify przed wylotem do Japonii zbierają w Karpaczu nasi biegacze - Joanna Linkiewicz i Jakub Krzewina, którzy największe sukcesy odnoszą w sztafecie 4x400 m i 4x400 m ppł.

Igrzyska w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia - niestety bez publiczności na trybunach, zatem pozostaje trzymanie kciuków i śledzenie występów biało-czerwonych na ekranach telewizorów.

Joanna Linkiewicz to m.in. srebrna medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 m ppł. i halowa wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 m.

Tutaj się bardzo dobrze trenuje, bardzo dobre warunki i gościnność - burmistrz bardzo dobrze nas przyjął, współpracownicy również. Warto tu przyjechać i trenować - mam nadzieję, że pokażemy to bardzo fajnymi wynikami na Igrzyskach. Klimat w górach sprzyja, dlatego też wybraliśmy Karpacz - powiedziała Joanna Linkiewicz, która na Igrzyskach celuje w rekord życiowy. - Chciałbym finał, ale rekord życiowy biorę w ciemno - dodała reprezentantka Polski, która żałuje, że na trybunach nie będzie kibiców, ale będzie pamiętać, że wielu osób będzie im kibicować przed telewizorami.

Jakub Krzewina również chwali warunki do treningu, jakie otrzymują w mieście pod Śnieżką.

Kilka razy byliśmy już w Karpaczu i to się sprawdziło. Warunki tutaj są bardzo dobre, bardzo przyjemna obsługa i burmistrz, który bardzo nam pomaga. Liczymy, że przygotowania tutaj dadzą efekt w Tokio - wyznał Jakub Krzewina, halowy mistrz świata w biegu sztafetowym 4x400 m, który liczy, że wraz z kolegami w sztafecie osiągnie minimum finał.

Z kolei burmistrz cieszy się, że stadion im. Ireny Szewińskiej tętni życiem.

Trenowali u nas Natalia Kaczmarek, Joanna Linkiewicz, Jakub Krzewina, Maria Andrejczyk, Justyna Święty-Ersetic. Cieszy mnie też, że piłkarze przyjeżdżają na obozy. Zaczynamy mieć klęskę urodzaju i obiekt będzie wykorzystywany w 100 procentach. Układamy harmonogram, aby wszystkim dogodzić, ale na pewni lekkoatleci będą tutaj zawsze na pierwszym miejscu. Mam jednak nadzieję, że grafiki uda się tak przygotować, żeby każdy był zadowolony - powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacz.

Twoja reakcja na artykuł?

33
72%
Cieszy
3
7%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
893
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group