Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7127
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W karnawale trzymają formę

Czwartek, 14 stycznia 2010, 9:03
Aktualizacja: 9:05
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W karnawale trzymają formę
Fot. rylit
Słuszność powiedzenia „W zdrowym ciele zdrowy duch” udowodnili wczoraj gimnazjaliści z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, którzy wzięli udział w turnieju karnawałowym. Areną zmagań uczniów była hala przy ulicy Sudeckiej.

Spotkali się tam uczniowie klas 1-2 gimnazjum na pierwszym turnieju zorganizowanym przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. W szranki stanęło dziesięć drużyn ośmioosobowych mieszanych. Jurorami byli wychowawcy i nauczyciele ze szkoły.

Młodzież startowała w kilkunastu konkurencjach polegających na pokonywaniu wymyślnych torów przeszkód. Liczyła się precyzja i dokładność za co uczestnicy reprezentujący swoje klasy otrzymywali punkty. Między konkurencjami sportowymi był rozgrywany quiz wiedzy o sporcie, w którym brali udział przedstawiciele poszczególnych klas.

Byli oni gorąco dopingowani przez swoich kolegów zasiadających na trybunach. Ogłoszono konkurs na najlepszych kibiców. Przybyła przedstawicielka jeleniogórskiego sanepidu Zofia Lipka, która w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” wspierała tę ciekawą inicjatywę szkoły.
We wszystkich zmaganiach najlepsza okazała się klasa II a, która w nagrodę otrzymała od szkoły dofinansowanie na zorganizowanie ogniska z kiełbaskami lub kuligu. Wszystkie startujące klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uczestnicy turnieju będący na podium otrzymali pamiątkowe gadżety akcji „Trzymaj Formę”. Dyplom za najlepszy doping dla swoich zawodników otrzymała klasa I a. Jak powiedziała wicedyrektor Gimnazjum Krystyna Szychowska, tegoroczny turniej jest pierwszym organizowanym z cyklu tego typu imprez przez szkołę. Zwieńczeniem zawodów była dyskoteka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group