Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5499
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę – wycieczka po Jeleniej Górze

Środa, 25 maja 2011, 16:14
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2011, 11:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę – wycieczka po Jeleniej Górze
Fot. Angela
W Akademii Happy Kids na Zabobrzu dzieci z 14 jeleniogórskich przedszkoli wzięły udział w ostatnim spotkaniu w ramach projektu edukacyjnego wydawnictwa AD REM „W Karkonosze bajki noszę”. W piątek (3 czerwca) odbędzie się wielki finał imprezy.

Cały projekt „W Karkonosze bajki noszę” rozpoczęto w lutym br., a spotkania z przedszkolakami odbywały się cyklicznie, co cztery tygodnie. W każdym miesiącu przedszkolaki poznawały jedną z bajek z przewodnika dla dzieci „Bajkowa Jelenia Góra” autorstwa Joanny Peczenenko.

W ten sposób poznawały historię ciekawych miejsc w Jeleniej Górze. Wiedzę przyswajały słuchając i przygotowując w tym temacie prace plastyczne. Bajki w formie przedstawienia teatralnego na „scenie” Happy Kids wystawili dzisiaj: Ada Wałęska (Rzepiórek ), Paula Dawidowska (Hyrcek), Jadwiga Zielińska (Strażnik Grodu oraz Duch Gór), Agnieszka Tomiczek, ( Sroczka), Igor Małyszko (Rycerz), Marta Szozda (Jelonek), Damian Kocula (Neptun), Julita Danicka (Narrator) i Magda Sąsiadek (obsługa techniczna).

- To była wycieczka po Jeleniej Górze na podstawie scenariusza bajek, które nasza pani polonistka, Joanna Peczenenko, napisała dla wydawnictwa AD REM. Dzisiaj wybraliśmy się z dziećmi na Wieżę Krzywoustego, tzw. Grzybek, Basztę Grodzką, Plac Ratuszowy, Fontannę z Neptunem, Kapliczkę św. Anny, Bramę Wojanowską i cerkiew prawosławną. Do tego przedstawienia przygotowywaliśmy się już od września 2010. Wystawialiśmy już ten spektakl na Forum Teatrów Dziecięcych, w Szkole Podstawowej nr 2 i w Przedszkolu w Sobieszowie – mówią uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Celem całej imprezy było wzbudzenie zainteresowania Kotliną Jeleniogórską najmłodszych, zapoznanie ich z historią regionu na podstawie bajkowych przewodników dla dzieci. - Mieszkamy na bardzo pięknym i bogatym w atrakcje turystyczne terenie, ale o tym wie niewielu dorosłych. Stąd pomysł przeprowadzenia takiego projektu edukacyjnego dla najmłodszych, którzy uczą się poprzez zabawę. Oglądają przedstawienia, z których dowiadują się co naprawdę kryje w sobie Jelenia Góra. To im zostanie w głowach na zawsze i z pewnością zmotywuje ich by w przyszłości zgłębić tę wiedzę o kolejne ciekawostki, po które być może sięgną same – mówi Katarzyna Jończyk, specjalista ds. marketingu i wydawnictw z AD REM.

Sprawdziliśmy ile z przekazywanych treści zapamiętali najmłodsi. Wiktoria, Kubuś oraz ich koleżanki i koledzy z Przedszkola nr 5 w Jeleniej Górze znali odpowiedzi na wszystkie zadane przez nas pytania. Całość podsumowali słowami: - Było super, była fajna zabawa i duża śmiechu. Chętnie tu wrócimy, jak tylko będzie okazja – mówiły jednym chórem maluchy.

Wielki finał imprezy odbędzie się już w za tydzień w piątek (3 czerwca). Podczas olimpiady podsumowującej zaplanowano m.in. wiele zabaw, występów dzieci z poszczególnych przedszkoli, prezentację Jelonków wykonanych przez uczestników, konkursy „Kula Zgadula „, „Znam moje miasto” i …wiele innych atrakcji! Całość będzie miała miejsce w hali sportowej przy ulicy Złotniczej. Patronem honorowym jest Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, zaś medialnym – tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group