Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6903
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: W jeleniogórskim ZUS–ie język migowy przez wideotelefon

Czwartek, 6 czerwca 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: ZUS
Jelenia Góra/Kraj: W jeleniogórskim ZUS–ie język migowy przez wideotelefon
Fot. ZUS
Osoby posługujące się językiem migowym nie będą miały problemów w ZUS–ie. Oprócz przeszkolonych w tym zakresie pracowników sal obsługi klienta w Zakładzie uruchomiona została usługa wideotłumaczeń. Specjalne urządzenie pojawiło się między innymi w Inspektoracie ZUS w Jeleniej Górze.

Usługa wideotłumaczeń wdrożona została pilotażowo (do końca lipca 2013) w ośmiu placówkach ZUS, do których najczęściej zgłaszają się klienci z niepełnosprawnością słuchu, w tym w Inspektoracie ZUS w Jeleniej Górze.

Podczas dwumiesięcznego pilotażu osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą korzystać na sali obsługi klientów z dostępu on-line do profesjonalnego call center, obsługiwanego przez osoby legitymujące się certyfikatami T1 i T2 tłumacza polskiego języka migowego i systemu językowo-migowego.

- Wnioski z pilotażu posłużą nam do opracowania koncepcji rozwoju kanałów komunikacji z ZUS dedykowanych osobom niepełnosprawnym - mówi Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor Departamentu Obsługi Klientów w Centrali ZUS w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group