Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8754
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze trwa nabór do szkół średnich

Środa, 19 maja 2021, 9:36
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze trwa nabór do szkół średnich
Fot. Archiwum
Zakończył się cykl rekrutacji do szkół podstawowych, rozpoczął do ponadpodstawowych. – W niektórych szkołach podstawowych mamy jeszcze pojedyncze miejsca – powiedziano w Departamencie Edukacji UM. – Najwięcej, bo 19 w szkole nr 15 w Sobieszowie, 14 miejsc w „siódemce” i 13 miejsc w „trójce”. W „trzynastce” może znaleźć miejsce jeszcze czwórka uczniów, pozostałe placówki zamknęły rekrutację. W zasadzie pełne obłożenie mają przedszkola miejskie. Jak będzie ze szkołami średnimi? – okaże się w czerwcu.

Elektroniczny nabór będzie prowadzony do 21.06., opublikowane zostaną 22.06. listy kandydatów – przyjętych i nieprzyjętych, ostateczna lista wolnych miejsc i osób przyjętych do konkretnych szkół pojawi się do 2 sierpnia br.

Zainteresowani nauką w Jeleniej Górze mają do wyboru m.in. trzy licea ogólnokształcące, siedem techników i trzy szkoły branżowe.

Oferta kierunków czy specjalizacji nauczania – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta – jest relatywnie szeroka, począwszy od różnych profili kształcenia w LO, przez 32 zawody w technikach i 12 zawodów w szkołach branżowych. Placówki starają się proponować takie profesje, które dają absolwentom szansę podejmowania pracy, lub nawet szansę zorganizowania samemu sobie jednoosobowej firmy, chociaż to dla młodego człowieka bez doświadczenia rynkowego może być trudne. Ale.. ktoś przebojowy i kreatywny, bo ukończeniu nauki W zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych jako technik przemysłu mody może próbować, podobnie jak uzdolniony technik programista po ukończeniu edukacji w Zespole Szkół Elektronicznych. Z pewnością bezpieczniejszym rozwiązaniem jest podjęcie pracy w firmie przez technika optyka czy technika ochrony środowiska (te kierunki istnieją w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych) lub technika transportu kolejowego (Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych).

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
4
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
263
Tak
62%
Nie
38%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
 
Piłka nożna
Dla kogo szlagier jeleniogórskiej okręgówki?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group