Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9699
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze trwa kongres ratowników medycznych

Środa, 20 marca 2019, 12:27
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:47
Autor: UM Jelenia Góra
Od dzisiaj (20.03) do soboty trwa w Jeleniej Górze VII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej – 28. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii. Organizatorem przedsięwzięcia i przewodniczącym komitetu jest wybitny specjalista w tej branży, prof. Juliusz Jakubaszko.
Mamy ogromną satysfakcję, jako samorząd, że organizatorzy Kongresu wybrali Jelenią Górę jako miejsce jego przeprowadzenia – powiedział prezydent miasta, Jerzy Łużniak. – Kongres jest jednym z najpoważniejszych medycznych zgromadzeń w tej dziedzinie, a region jeleniogórski wymaga wyjątkowych działań medycznych ze względu na rosnącą gamę przedsięwzięć – turystycznych i sportowych – które powinny zyskać optymalną „osłonę medyczną”, bo sporo ekstremalnych dyscyplin, poszukiwanych przez młodych ludzi jest dużą atrakcją, ale też niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

W programie Kongresu przewidziano m.in. zajęcia warsztatowe, wysokospecjalizowane (np. „Proceduralne USG – dostęp naczyniowy – w praktyce SOR”, „Mechaniczna kompresja klatki piersiowej i monitorowanie funkcji życiowych”, „Wspomaganie wentylacji w praktyce medycyny ratunkowej” i in.) Nazwy zajęć brzmią – trzeba przyznać – okropnie, niemniej z punktu widzenia medycyny ważna jest precyzja szkoleń i działań, a nie delikatność w nomenklaturze.

Będą także sesje plenarne, z kilkunastoma arcyciekawymi tematami, w tym „Wartość medycyny ratunkowej w nowoczesnej ochronie zdrowia”, prowadzonym przez Terrence Mulligana, „Kto powinien kierować leczeniem ratunkowym i kształceniem rezydentów” – Lisy Moreno-Walton, czy „Aspekty społeczne modyfikujące wymagania europejskie wobec medycyny ratunkowej” – Luisa Garcia-Castrillo.

Wykorzystamy ten Kongres do promowania miasta w świecie medycznym – powiedział J. Łużniak. – To specyficzna grupa wyjątkowych specjalistów i ich opinia w ich środowiskach o atrakcjach Jeleniej Góry i regionu będzie z pewnością dobrze odbierana.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group