Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11428
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze marsz dla rodziny

Czwartek, 29 maja 2014, 10:12
Aktualizacja: 10:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze marsz dla rodziny
Fot. Angela
Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny po raz drugi przejdzie ulicami miasta już w najbliższą niedzielę (1 czerwca) i zakończy się piknikiem w ogrodach przy kaplicy pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Morcinka 8A. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta.

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 120, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast.

– Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej - przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus z Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – głównego organizatora Marszu.

- Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. – Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje M. Gierus.

Uczestnicy spotykają się pod jeleniogórską bazyliką o godz. 13.00. Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się mszą św. w jeleniogórskiej bazylice, koncelebrowaną przez ks. dra Mariusza Majewskiego. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Boczną, Długą, Wolności, Morcinka, aby wziąć udział w pikniku.

Obok Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, w organizację Marszu włączyli się: Parafia pw. Świętych Erazma i Pankracego, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Ewangelizacja Jeleniej Góry. Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli: Administrator Apostolski Diecezji Legnickiej Biskup Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Szczegółowy program Marszu jest na stronie: marsz.org/jelenia-gora.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
832
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group