Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6127
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Jeleniej Górze marsz dla rodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 maja 2014, 10:12
Aktualizacja: 10:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny po raz drugi przejdzie ulicami miasta już w najbliższą niedzielę (1 czerwca) i zakończy się piknikiem w ogrodach przy kaplicy pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Morcinka 8A. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta.

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 120, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast.

– Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej - przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus z Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – głównego organizatora Marszu.

- Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. – Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje M. Gierus.

Uczestnicy spotykają się pod jeleniogórską bazyliką o godz. 13.00. Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się mszą św. w jeleniogórskiej bazylice, koncelebrowaną przez ks. dra Mariusza Majewskiego. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Boczną, Długą, Wolności, Morcinka, aby wziąć udział w pikniku.

Obok Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, w organizację Marszu włączyli się: Parafia pw. Świętych Erazma i Pankracego, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Ewangelizacja Jeleniej Góry. Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli: Administrator Apostolski Diecezji Legnickiej Biskup Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Szczegółowy program Marszu jest na stronie: marsz.org/jelenia-gora.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Monikaaa 29-05-2014 11:31
ja na pewno przyjdę z moją dziewczyną :)
~tobyl zamach 29-05-2014 12:05
o FRONDA juz dzaiala ...szkoda ze frondzie nie przeszkadza to ze wiekszosc czytelnikow tzw czasopism katolickich i narodowych to ludzie w ktorych jest najwiecej nienawiscie w tym kraju i wg ktorych wszystkiemu winni sa żydzi
~oko 29-05-2014 12:18
TAK TRZYMAC.....!!!! te homy sa przecierz natenczas wlasnie z takiego zwiazku .... z RODZINY ... moze wierza w HOMO bociany .................................... !!!
~soc-lib 29-05-2014 12:26
Durna katolicka impreza ,marsz za pracą ,będą pieniądze to i ludzie będą godnie żyć ,plebanie jak pałace ,proboszczowie na setkach m/2 ,na zachodzie nie robi się marszów a zyje się godnie ,czy już rusza akcja wyborcza.
~soc-lib 29-05-2014 13:28
Jeszcze dodam .za PRLU do kościoła chodziliśmy calymi rodzinami ,budowaliśmy kościoły ,Nowa Huta slawetna Arka ,rodziły się dzieci ,nie było dzieciobójstwa ,rozwodów jak były to ninimalne,rodzice byli szanowani,aż do momenty przewrotu w 89 gdzie na grzbietach robotników doszła do wadzy styropianowa prawica,by żylo się lepiej,jak długo można tych kłamst słuchać.
~poddany jkm 29-05-2014 13:39
Jak to dobrze że od 10 lat nie mieszkam w tym katolickim grajdole tylko w cywilizowanym kraju UE.
~Widz 29-05-2014 15:13
Ohydna impreza, brzydzę się katolicką mafią.
~sed 29-05-2014 16:29
Następna impreza Czarnych Watykanerów specjalistów w dojeniu z kasy emerytów ,rencistów,biednych
~KRECIK 29-05-2014 17:07
marsz dla rodziny ? Przecież rząd robi wszystko dla rodzin (oczywiście swoich) Nie dziękuję na pewno nie pójdę.
~ja 29-05-2014 17:21
Czerwona hołota niech jedzie na pogrzeb Jaruzela, którego niestety nie zdążyliśmy osądzić.. a nie komentuje
~soc-lib 29-05-2014 18:40
Tak,tak za tego przebrzydłego Jaruzela wybudowano około 1360 kościołow,nie było zezwoleń to były manifestacje,nie było gwoździ to się wynosiło z budów ,żarowki z pracy,w Boże Ciało spiewaliśmy "wolną Ojczyznę wróć nam Panie czy to w kraju czy na obczyźnie i wrócił ,Duch zstąpił ,ale coś zlego zaczęło się dziać bodajże po trzeciej pielgrzymce JPII ,pamiętam Błonia krakowskie ,zaczęla się tworzyć elita robotnicy już nie byli potrzebni,a Wojtyla zaczynał się stawać celebrytą. Dużo nas odeszło ,Boga mamy w sercu a ołtarze w górskich widokach ,Śnieżne Kotły kiedy patrzę przez okno przypominają mi dwie tablice Mojżeszowe, Tak duchowieństwo pozostawiło swoją owczarnię dla Zlotego Cielca ,dziś szukają wsparcia .Za późno!!Amen
~ 29-05-2014 22:11
Czy geje moga przyjsc na marsz ????
~dff 29-05-2014 22:35
Wojciech Jaruzelski zostaje odznaczony platynowo-złotym orderem Lenina, najwyższym sowieckim odznaczeniem, jakiego w historii nigdy nie otrzymał żaden Polak. Ani Bierut, ani Gomułka, ani Gierek, ani Kania. Jaruzelski go otrzymał. To najważniejsza sala w Związku Sowieckim i Rosji po dzień dzisiejszy. (…) Obok Konstantin Czernienko, następca Breżniewa, Andropowoa, wcześniej Chruszczowa i Stalina. To kwiecień 1984 oku, jest po stanie wojennym. Tak w Moskwie odznaczono wiernego sługę Rosji sowieckiej, współczesnego targowiczanina. Platynowo-złoty order Lenina był najwyższym sowieckim odznaczeniem, nadawanym tylko obywatelom ZSRS. Wyjątkowo otrzymywali je tacy ludzie jak Castro czy Hoenecker. Istnieje domniemanie, że przyznanie go jest równoznaczne z honorowym obywatelstwem Związku Sowieckiego
~dff 29-05-2014 22:36
Za spacyfikowanie dążeń niepodległościowych Polaków, za spacyfikowanie swojego narodu i za to, co on nazywał mniejszym złem. (…) Jaruzelski nakazał, by tego zdjęcia nigdy nie publikować w Polsce"\ DOSTAL Medal od PSUBRATÓW, ZE ICH WOJSKA ZATRZYMAŁ... POMYSCIE PRZEZ CHWILE..
~AD966 30-05-2014 3:26
Panie Gierus;;niech pan POchyli się nad losem dzieci molestowanych latami przez kler ,nad rodzinami tychże dzieci,a zajadając kielbaki pomyśli nad 1,5 mln. niedojadających dzieciach tu w Polsce! No cóż ważne że WAM jest dobrze ,były czasy 'żółtych firanek"dziś nastał czas tzw. Poprawności POlitycznej . Samorząd ,od tego organu trzymajcie się z daleka i od pieniędzy ,wybory do samorządu muszą wyłonić prawdziwego gospodarza miasta.
~Schengen 30-05-2014 7:28
zbiera się grupa osób i w imieniu Pana Boga (przez nich czczonego) uznaje kogoś za świętego... Zapatrzeni w tych - Bogu równych w osądach, uznaje, że kogoś można zakopać tam a nie gdzie indziej w imię "katolickiego postrzegania rzeczywistości". Wieszajcie swoje krzyże, gwiazdy itp na własnych szyjach. Nawet je sobie wytatuujccie (jeśli Wam religia nie zabrania). Miłosierdzie, bla, bla, bla....Alleluja !!!
~Schengen 30-05-2014 7:42
się wkręciłem... a miało być o marszu dla rodziny ... W katolickim kraju pod tytułem "Polska" słowa rodzina używa się dla zdobywania, manifestowania i określania "mojszości". A rodzina od lat pozostaje bez wsparcia państwa, kościoła (celowo z małej) i ośrodków powołanych do Jej wspierania. W Niemczech, Norwegiii, jakakolwiek patologia jest wyłapywana i pomocą oraz opieką (ratunkiem) obejmowane są dzieci. My żyjemy w kraju, gdzie nie ma kontroli nad rodzinami zastępczymi, cierpiącymi zakonnicą uchylającą się przed odpowiedzialnością za kryminalne prowadzenie "przytułku". Ale KRZYŻE w sejmie, urzędach... Och "KATOlicyzm"... :( Więc wszyscy zaangażowani maszerujcie w marszu dla rodziny... Będą tam z pewnoscią "króliki" rozmnażające się bez opamiętania z hasłami żądania wsparcia finansowego...
~ 30-05-2014 13:12
a kiedy w końcu darmowe przedszkola będą ?? i otwarte w szerszym zakresie godzin ??
~ 30-05-2014 17:45
jak się przekłada patronat Prezydenta na ukierunkowanie wiernych przez kler w czasie jesiennych wyborów ? ten czas to prawdziwe żniwa dla kościoła; czy będzie w mieście jakiś kandydat nie klęczący przed facetami w czerni ?
~do powyżej 30-05-2014 20:07
O co wam chodzi? Chcą się razem przejść - niech idą! Są marsze równości, wolności, niepodlegóści, to niech będzie i rodziny! A co stać nas!
~soc-lib 31-05-2014 6:35
> do powyżej< jak WAS stać to bez asysty SM i policji ,ONI mają inną funkcję do spełnienia ,zapłaćcie Piastowi lub innej firmie .A tak na marginesie to wasza odmiana katolicyzmu dała negatywny obraz polaka -katolika na Powązkach. Może z wam pójdą narodowcy też bądą drzeć ryło coś o młocie . Za kilka lat spotkania będziecie robić po śmietnikami bo nie będziecie mieć emerytur a wasi duchowni będą spędzać czas pod palmami to im obiecal kaczor.
~do powyżej 31-05-2014 10:01
Pisząc przewrotnie "nas" miałem na myśli nas Polaków, a nie tylko katolików. Lubimy różne ekstremalne działania by nie powiedzieć skrajności. Rozumiej że kolega nie wyczuł nutki sarkazmu i ironii. Ten Twój socjal-liberalizm zaczyna bić Ci na mózg. Z jednej strony pewnie dopuszczasz i dałbyś przyzwolenie na marsze równości, ale już patriotyczne i religijne pewnie nie. Niedługo zorganizują kolejny pod nazwą "Procesja Bożego Ciała". Więc poprawię się w stosunku do poprzedniego wpisu - A co, stać ich! A koledze proponuje by wyluzował bo mu żyłka pęknie i będzie problem. Poza tym ten Twój soc-lib do czegoś zobowiązuje: wywodzi się z liberalizmu, a to takie wartości jak demokracja i wolność. Daj szansę "spędzania" czasu tym z lewa i z prawa jak chcą i skończ z tym MY ONI WAS - to już było
~der 31-05-2014 22:12
Kościół wychodzi na ulice, aby zademonstrować swoją potęgę! A tych różnych marszów było i pewnie będzie mnóstwo. W tym roku był już orszak trzech króli, marsz w niedzielę palmowa, teraz marsz życia i rodziny, pewnie jeszcze wiele innych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group