Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2201
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Jeleniej Górze biegacze wsparli Nepalczyków

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 maja 2015, 11:52
Aktualizacja: 11:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Bieg dla Nepalu, który odbył się w minioną sobotę (9.05) był spontanicznym ruchem grupy przyjaciół, który został zorganizowany w bardzo krótkim czasie. Zaledwie cztery dni przygotowań wystarczyły, by zmobilizować 60 osób do startu, z czego każdy „co łaska” jako opłatę startową wspierał zbiórkę pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

Jednym z organizatorów, jak i uczestników był Nima Sherpa z Nepalu, który biegł na końcu stawki zabezpieczając pozostałych biegaczy. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim krajom, które wspierają Nepalczyków – powiedział Nima Sherpa pochodzący z miejscowości na wschód od Katmandu.

Mąż naszej przyjaciółki jest Nepalczykiem i aktualnie przebywa w Jeleniej Górze. Wyszła inicjatywa – zróbmy coś, zbierzmy kasę. Dużo jest u nas biegaczy, więc najprościej było zorganizować bieg po lasach – mówił organizator imprezy Grzegorz Leszek. Trasa przebiegała od boiska przed sklepem górskim Avalanche przez lasy pod Górą Szybowcową, z metą na boisku, z którego zawodnicy startowali – w sumie 5 km.

Pierwszy linię mety przekroczył Przemysław Jasiniok (czas: 15:53), drugi był Mirek Szaniewski (16:08), a na najniższym stopniu podium zameldował się Seweryn Świerk (16:42). Wśród pań zwyciężyła Daria Szafrańska (17:30) przed Anną Mysłek (17:39) i Anną Świerk (18:25).

Organizatorzy zapewnili również atrakcje dla najmłodszych, którzy też startowali w biegu (na 100 metrów), ponadto mogli uczestniczyć w zabawach z bańkami mydlanymi oraz malowaniu twarzy.

Takie inicjatywy są bardzo cenne. Przyjechaliśmy dzisiaj na rower, ale jak deszcz padał, to spotkaliśmy miłą panią, która nam powiedziała o tym biegu i postanowiliśmy wystąpić – powiedział jeden z uczestników, Adam Kondycki ze Zgorzelca.

W sumie udało się zebrać 1500 zł, z czego po połowie środki zostaną przeznaczone na Polską Akcję Humanitarną i UNICEF. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i upominkami od Prezydenta Jeleniej Góry, który objął patronat nad imprezą. Na zakończenie rozlosowano również wejściówki do Term Cieplickich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~DJ 11-05-2015 14:01
Uczestników garstka a numery startowe od 900 w górę?
~danuta glinda 11-05-2015 21:32
Bardzo cieple gratulacje dla wszystkich a zwlaszczza dla tych najmlodszych widac zaangazowanie zdjecie nr,49 ,55 i 56 , dlaczego pies bez opiekuna i bez kaganca czy smyczy ,nie prowokujmy bo tak cudne spotaknie moze zakonczyc sie zle,wlasciciel powie ze pies ie gryzie ze jest spokojny to niech go luzen trzyma w domu.Wazna odpowiedzialnosc na takiego typu spotkaniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group