Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9962
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: W janowickiej szkole było bajkowo

Piątek, 5 czerwca 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:59
Autor: MP
Janowice Wielkie: W janowickiej szkole było bajkowo
Fot. MP
Bajkomania opanowała uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich. Wszystko rozpoczęło się premierą spektaklu „Kopciuszek”, w wykonaniu uczniów z koła artystycznego klas I–III pod opieką Marzeny Pikus. Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko ,przenieśli widownię w świat „oryginalnego” Kopciuszka, który oczywiście w finale zdobył serce księcia Macieja.

Po przedstawieniu każda klasa zaprezentowała ulubioną postać bajkową we własnej aranżacji (piosenka, scenka, monolog). Następnym punktem programu szkolnego Dnia Dziecka był bajkowy quiz, gdzie uczniowie wykazali się świetną znajomością przeróżnych bajek.

W tym radosnym dniu nie zabrakło również konkurencji sportowych, które były ściśle związane ze światem bajek. I tak: uczniowie pokonywali różne stanowiska np. na stacji „Kopciuszek” musieli na czas oddzielić groch od fasoli, na kolejnej, zatytułowane j „Jaś i Małgosia” należało zjeść piernik zawieszony na sznureczku bez użycia rąk. Stacji było 9 a dzieci walczyły w kategoriach klas I-III, IV-VI i I-III Gimnazjum. Wyniki były zbliżone, wszyscy świetnie się spisali.

Dzięki wspaniałym sponsorom i Radzie Rodziców nie zabrakło prezentów, szczególnie obficie zostali obdarowani uczniowie Szkoły Podstawowej. Klasy otrzymały piłki, gry planszowe i wiele zabawek, które sprawiły ogromną radość. Lody, cukierki i batoniki otrzymał każdy uczestnik bajkowej zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group