Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7040
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JAKUSZYCE: W Jakuszycach trzy dni pod psem

Czwartek, 7 stycznia 2010, 10:28
Aktualizacja: 10:28
Autor: Karolina
JAKUSZYCE: W Jakuszycach trzy dni pod psem
Fot. .....
Od 8 do 10 stycznia potrwa IV edycja Husqvarna Tour, czyli zawody Border Rush. Będzie to najtrudniejszy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów w Europie. Trudne kilometry trasy, 400 psów i walka o puchar Polski. Organizatorzy gwarantują mnóstwo emocji, dobrą zabawę oraz konkursy z nagrodami.

Marszerzy, czyli osoby prowadzące zaprzęgi, będą mieli do pokonania aż 300 km tras. Zawodnicy z całej Europy spotkają się w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby, aby po raz kolejny walczyć o puchar Polski Husqvarna Tour. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. W zależności od kategorii (limitowana i nielimitowana), w zaprzęgach znajdzie się od 6 do 10 zwierząt.

Już w piątek odbędzie się specjalny, nocny etap wyścigu. Rozpoczęcie o godz. 17.00 na Polanie Jakuszyckiej. - Zawodnicy zmagać się będą z przyrodą, mrozem i śniegiem jedynie przy użyciu niewielkich latarek czołowych oraz światełek na łbach psich zawodników - informuje organizator. Podczas trzydniowych wyścigów psy i ich właściciele przejdą swoisty test wytrzymałości i sprawności.

Kolejna edycja Husqvarna Tour jest dowodem na to, że zawody psich zaprzęgów cieszą się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Historia tego sportu liczy już ponad 100 lat. Jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ukazuje współpracę ludzi i psów.

Wśród zwierząt będzie można podziwiać umiejętności następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski oraz psów nierasowych. Dzięki specyficznej budowie ciała, pozwalającej na minimalne straty ciepła i zdolnościom szybkiej regeneracji organizmu, wszystkie z wyżej wymienionych ras psów zaprzęgowych potrafią przeżyć w bardzo trudnych warunkach klimatycznych.

Mniej zadowoleni są narciarze, którzy korzystają z tras biegowych. Narzekają na zostawione przez psy „pamiątki”, które nie uprzyjemniają biegania na deskach. Przy takiej ilości zwierząt nie sposób utrzymać w czystości każdego fragmentu jakuszyckich traktów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group