Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6449
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Jagniątkowie przypomnieli symbolikę świąt

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 grudnia 2010, 15:10
Aktualizacja: Piątek, 24 grudnia 2010, 7:35
Autor: Angela
Fot. Organizator
„Cicha noc, święta noc”– słowa tej pięknej kolędy towarzyszyły przedstawieniu „Wigilia w Rodzinie”, które w siedzibie Klubu Osiedlowego Watry Jagniątkowskiej, zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo– Żywieniowych z Sobieszowa.

Dekoracja przypominała pokój dzienny, po którym krzątała się sześcioosobowa rodzina, przygotowująca się do wigilijnej kolacji. Główną postacią był dziadek, który objaśniał swoim bliskim wszystkie symbole związane z Wigilią.

Młodzi wykonawcy z sercem wcielali się w grane przez siebie postaci. Widzowie mogli poddać się świątecznej zadumie, refleksji i przypomnieć sobie o często zapomnianych już symbolach wigilijnej kolacji i jej znaczeniu. Całość przeplatana była śpiewem kolęd w wykonaniu dziewczęcego chórku – mówi Krystyna Jaskulska-Tomala z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze, która wraz z ks. ks. Dariuszem Markowiczem czuwała nad słowno-muzyczną oprawą przedstawienia.

Tradycyjnie nie zabrakło też wspólnego dzielenia się opłatkiem, wigilijnego barszczu z uszkami, śledzika i domowych ciast oraz kolęd i pastorałek śpiewanych przy akompaniamencie gitary. Ogromnego wzruszenia dostarczył dwuletni Ignaś, który znał wszystkie zwrotki kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych nie pierwszy raz gościli w Klubie Osiedlowym Watra Jagniątkowska i już zapowiedzieli swój przyjazd z kolejnym przedstawieniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~i turystyka 23-12-2010 21:41
https://sites.google.com/site/gpsdolnyslask/about
Piipi Jelonkowa 23-12-2010 21:54
~H*m*m.. młodzież dobrze pomyślała ! .. bo *całus pod ..tak DUZĄ jemiołą przyniesie szczęśćie ! ~Wesołych Świąt !
~alicjam_78 24-12-2010 6:24
Szkoda,że w nazwisku mojej serdecznej koleżanki pojawił się błąd,Krystyna nazywa się Jaskulska-Tomala.Występ wspaniały,oglądałam go w szkole.Niesztampowe ujęcie, wyjaśnienie symboliki świątecznej, o której zaczynamy już powoli zapominać w pogoni codziennego dnia.Dobrze było przypomnieć sobie,że tak naprawdę cała ta kolorowa otoczka, prezenty,promocje, nie mają żadnego znaczenia.Liczy się to,żebyśmy byli w tym czasie przy swoich bliskich i porozmawiali z nimi i z ....samym sobą.Czego wszystkim serdecznie życzę!
~alicjam_78 24-12-2010 10:02
Gratulacje dla młodych aktorów: Emilii, Doroty, Ani, Emila,Kacpra, Erwina i całego chóru anielskiego!!!Spisaliście się na medal!Tak trzymać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group