Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2338
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Jagniątkowie „komórkowa” czarna dziura?

Poniedziałek, 26 maja 2008, 18:09
Aktualizacja: 18:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W Jagniątkowie „komórkowa” czarna dziura?
Fot. Archiwum
Mieszkańcy mogą doprowadzić do rozbiórki masztu telefonii komórkowej, który stoi tam nielegalnie. Jest tam jeszcze jeden taki obiekt, również zbudowany niezgodnie z prawem. Obydwa mogą zniknąć i w okolicy nie będzie zasięgu. Gestorzy turystyki boją się utraty klientów.

To poniedziałkowe doniesienie Polskiego Radia Wrocław. O likwidację istniejącego masztu jagniątkowianie walczą od 2003 roku. Teraz ich życzenia mogą się spełnić, bo dotarli do dokumentów, z których jasno wynika, że maszt jest samowolą. Stawiania takich obiektów zabraniają lokalne przepisy ochrony środowiska.

Dlatego właśnie przerwana została budowa kolejnego masztu, a sprawa trafiła do prokuratury, która ma zbadać, dlaczego magistrat wydał odpowiednie pozwolenia.
Wydział architektury i urbanistyki urzędu podkreśla, że działał zgodnie z prawem, ale inne komórki urzędu dostarczyły mu nieprawdziwe dokumenty.

Co z tego wyniknie? Jagniątków może stać się „komórkową” czarną dziurą, bez zasięgu żadnej sieci w najwyżej położonej części stolicy Karkonoszy. Skłóceni są też mieszkańcy. Jedni uważają, że maszt szkodzi ich zdrowiu i trzeba go zrównać z ziemią. Inni podkreślają, że bez tego urządzenia turyści będą omijali tę dzielnicę miasta. Z kolei właściciel gruntu, na którym stoi maszt, na rozbiórkę nie pozwoli. Zapewnił PRW, że na nadajniku trwają obecnie prace modernizacyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group