Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4059
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W gościnie u hrabiny von Reden 2015

Niedziela, 27 września 2015, 15:25
Aktualizacja: 15:30
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: W gościnie u hrabiny von Reden 2015
Fot. Krzyszof Tęcza
W Bukowcu zaproszono chętnych do zwiedzania parku. Podczas półtoragodzinnego spaceru można było się zapoznać z wieloma usytuowanymi w parku obiektami. Przede wszystkim jednak była to okazja do sprawdzenia, jak wielki obszar zajmuje całe założenie romantyczne w Bukowcu. Do tego, po raz pierwszy, stworzono okazje do zwiedzenia nieczynnego na co dzień kościółka św. Marcina, w którym to zaprezentowano wystawę „Bukowiec dawniej i dziś”.

Przed Artystyczną Stodołą zorganizowano „Zabawy i pląsy rodem z XIX wieku”. Działania te były skierowane przede wszystkim do dzieci. Miały one okazję do przebrania się w stroje z tamtej epoki. Były także przejażdżki bryczką oraz możliwość popływania łódkami po stawie Kąpielnik. A dla zaspokojenia potrzeb duchowych wydawnictwo Ad Rem z Jeleniej Góry przygotowało stoisko ze swoimi wydawnictwami oraz zorganizowało warsztaty wycinania sylwetek karkonoskich.

Główna część programu opierała się o trzy wykłady. Pierwszy poprowadził Piotr Napierała – prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Przybliżył on, szerzej nieznane działania związane z uzyskaniem wpisu na listę UNESCO. Romuald Witczak przedstawił postęp prac nad szykowaną do druku monografią Mysłakowic a Emil Pyzik opowiedział ciekawą i pogmatwaną historię królewskiej wsi Mysłakowice. Ostatnim prelegentem była Małgorzata Mierczak twórczyni Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy. Przedstawiła ona Liczyrzepę jako tytułowego bohatera operowego w Europie.

Potem zaproszono gości na koncert: „Sonaty na wiolonczelę – między Wiedniem a Śląskiem” w wykonaniu Martina Seemanna.

Aby jednak wieczór zakończyć bardziej współcześnie, w Artystycznej Stodole po otwarciu wystawy „Salony i dworki literackie po obu stronach Odry”, zaproponowano koncert jazzowy „The 5th Season” – Antonio Vivaldi, w wykonaniu Lewandowski Masters Quintet.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group