Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 12287
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: W góry po literaturę

Piątek, 28 czerwca 2024, 16:39
Autor: RaZ
Dolny Śląsk: W góry po literaturę
Fundacja Olgi Tokarczuk
To prawdziwa gratka dla miłośników książek z najwyższych poziomów. I to tuż za miedzą. W lipcu rusza Festiwal Góry Literatury 2024 organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk.

To doskonała okazja, by w górskich krajobrazach naszego regionu spotkać się z polską noblistką w dziedzinie literatury - Olga Tokarczuk, jak również z wieloma uznanymi autorami i intelektualistami. Przed nami jubileuszowa edycja największego literacko-społecznego wydarzenia w Polsce. 10. Festiwal Góry Literatury odbędzie się w dniach 4–14 lipca 2024 roku w Nowej Rudzie i okolicach (z Jeleniej Góry jest to ok. 1,5 godz. jazdy samochodem).

Jak opisują organizatorzy, Festiwal Góry Literatury powstał z inicjatywy Olgi Tokarczuk w 2015 roku. Jego głównym celem były i pozostają aktywizowanie kulturalne i obywatelskie mieszkańców regionu, promocja kultury i czytelnictwa, upowszechnianie i wzmacnianie postaw ekologicznych i równościowych, promocja regionu.

— Pierwsze edycje festiwalu odbywały się na tarasie mojego domu. Ukształtowanie ogrodu pozwalało na stworzenie swoistego amfiteatru. Ale też na bliskość. Cieszę się, że mimo tak ogromnego rozwoju ten rodzaj bliskości pomiędzy gośćmi festiwalowymi, a publicznością wciąż jest jednym z najważniejszych elementów tego wydarzenia. Trochę mnie przeraża tegoroczny rozmach, nie sposób wziąć udziału we wszystkich wydarzeniach z równym skupieniem i zaangażowaniem, ale tym bardziej doceniam pracę Fundacji i całego zespołu — mówi Noblistka.

Od 2022 roku Festiwal organizuje Fundacja Olgi Tokarczuk, niezależna organizacja pozarządowa, powołana do życia przez pisarkę niedługo po otrzymaniu przez nią Literackiej Nagrody Nobla.

Twoja reakcja na artykuł?

89
77%
Cieszy
7
6%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
4%
Złości
11
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o spożywaniu alkoholu na studniówkach?

Oddanych
głosów
345
Wypada, żeby był całkowicie zabroniony
54%
Powinien być dozwolony - w zabawie uczestniczą pełnoletnie osoby
46%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kulisy obsesji nienawiści Hitlera do Żydów
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Śnieżne Kotły w obiektywie Rafała Kotylaka
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie VI edycji Uniwersytetu Liderów
 
Ciekawe miejsca
Nowy Kościół – ruiny, które wciąż opowiadają
 
Kultura
Hania z SP 15 i jej pokaz akrobatyki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group