Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12146
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA, REGION: W górach zimno, mglisto i niebezpiecznie

Niedziela, 4 stycznia 2009, 14:28
Aktualizacja: 15:43
Autor: Ania
JELENIA GÓRA, REGION: W górach zimno, mglisto i niebezpiecznie
Fot. Jakub Michnowski
Miniony tydzień dla ratowników GOPR był bardzo pracowity. Wzywano ich do 47 interwencji, głównie związanych z kontuzjami narciarzy i turystów.

Należy więc zachować maksymalną ostrożność szusując po stokach i chodząc po górach. Poza tym dzisiaj najlepiej zrezygnować z wycieczki w wysokie partie Karkonoszy, a w zamian za to wybrać spacer w jednej z turystycznych miejscowości.

Dzisiaj w górach panują bardzo trudne warunki. Na Śnieżce jest minus osiem stopni Celsjusza, ale ze względu na silny wiatr z kierunku zachodniego i opady śniegu, temperatura odczuwalna jest znacznie niższa. Poza tym wędrówkę bardzo utrudnia mgła, która przyczynia się również do tego, że w wysokich partiach Karkonoszy widzialność jest ograniczona do 30 metrów.

- Odradziłbym dzisiaj poruszanie się po partiach grzbietowych gór, przede wszystkim dlatego, że nie przyniesie to żadnych doznań związanych z pięknem i urokiem Karkonoszy, a może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem bądź kontuzją. Poza tym cały czas mamy II stopień zagrożenia lawinowego – mówi ratownik dyżurny GOPR.

Policjanci przestrzegają tymczasem przed wchodzeniem na pokryte lodem tafle stawów i koryta rzek. Nie brakuje śmiałków, którzy igrają ze niebezpieczeństwem na Bobrze, w okolicach garbatego mostku. Lód tam jest bardzo kruchy. Jego załamanie może tylko w najlepszym przypadku skończyć się wychłodzeniem organizmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
919
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group