Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2671
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W górach technika przegrywa z zimą

Czwartek, 17 stycznia 2019, 6:12
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 11:12
Autor: WAC
Region: W górach technika przegrywa z zimą
Fot. KPN
Groźną, srogą twarz pokazuje tegoroczna zima. Nienotowane od lat, obfite opady śniegu sprawiają, że ludzka technika, zwłaszcza w górach przegrywa walkę z siłami natury.

Od kilkunastu dni nieczynna jest kolej linowa z Karpacza na Kopę. Jej nafaszerowany elektroniką mechanizm unieruchomiła szadź. Podejmowane przez obsługujących wyciąg pracowników, jak do tej pory, nie przyniosły rezultatu i wygląda na to, że aby wjechać „Zbyszkiem” na Kopę trzeba poczekać na odwilż.

Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych kilka dni temu doszło do ewakuacji czeskiej placówki pocztowej na Śnieżce. Silne oblodzenie sparaliżowało też pracę usytuowanego na Szrenicy przekaźnika sieci internetowej, powstałej w ramach projektu "Interaktywna Szklarska Poręba".

Przypomnijmy. W dalszym ciągu zamknięty dla turystów jest Wąwóz Kamieńczyka. Lód i śnieg wiszą tam nadal nad kładką, którą wędrują turyści. Trzyosobowy zespół likwiduje nawisy śnieżne, wyciąga śnieg jaki nagromadził się w „kieszeniach” siatki w jej górnym fragmencie. Sukcesywnie odśnieżane są też schody i podest.

Twoja reakcja na artykuł?

3
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
15%
Smuci
0
0%
Złości
13
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group