Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 7554
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Goduszynie wiedzą jak się bawić

Niedziela, 20 sierpnia 2017, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 22 sierpnia 2017, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Goduszynie wiedzą jak się bawić
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz siódmy Stowarzyszenie Goduszyn zorganizowało wspaniały festyn pod hasłem „Baw się z nami, sąsiadami”. Tradycyjnie, atrakcji było mnóstwo, a mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic dopisali bawiąc się do późnych godzin nocnych. Uczestnicy podkreślali, że jest to jeden z lepszych, jak nie najlepszy festyn w okolicy.

Ogromny wkład mieszkańców Goduszyna w organizację imprezy po raz kolejny skutkował mnóstwem atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której było aż 1200 losów i rozeszły się one w niespełna cztery godziny. Nagrodą główną był stylowy rower marki Romet, który trafił w ręce Marty Chomy, która nie kryła radości z tego powodu. - Kupiłam 15 losów, z czego 9 było dla mnie, reszta dla przyjaciół – zdradziła drogę do szczęścia zwyciężczyni roweru. - Nie mam takiego i na pewno będę nim jeździć, bardzo mi się podoba. Dokupię koszyk i będę śmigać po Jeleniej Górze i okolicach - dodała pani Marta, która na festynie w Goduszynie bawiła się po raz drugi. Wcześniej mieszkała w Górzyńcu, ale po ślubie zamieszkała z mężem – goduszynianinem.

W Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2016, mieszkańcy Goduszyna przeforsowali jeden ze zwycięskich projektów – budowę świetlicy, która ma powstać na terenie, gdzie obywa się coroczny festyn, ale żeby nie był to „goły” budynek, środki z festynu postanowili przeznaczyć na wyposażenie, które ma służyć mieszkańcom i gościom. - Chcielibyśmy, aby w świetlicy była duża sala do organizacji różnych wydarzeń, kuchnia, miejsce na orkiestrę, sale do warsztatów i różnych spotkań czy zabaw dla dzieci – mówiła Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn. - Cieszymy się, że tak wiele osób do nas przyjeżdża i to nie tylko z Jeleniej Góry – dodała M. Jęczmyk, która po raz kolejny świetnie sprawdziła się w roli organizatora.

W trakcie imprezy, którą prowadził Błażej Stachewicz było wiele atrakcji. Wśród nich: występ klauna Rufi-Rafi wraz z animacjami dla dzieci, występy zespołów ludowych Rybniczanki, Sokolik, Karkonosze oraz Góralskiej Hory, a także prezentacja sprzętu straży pożarnej, pokaz tańca z ogniem w wykonaniu formacji Black Fire oraz dyskoteka pod chmurką przy dźwiękach serwowanych przez DJ Santi z Klubu Piwnica.

Były też loty balonem na uwięzi, gigantyczne piłkarzyki, dmuchańce dla dzieci oraz miasteczko ruchu drogowego straży miejskiej. Jak zwykle dopisały też miejscowe gospodynie, które oferowały pyszne ciasta, bigos, dania z grilla, grochówkę, racuchy, pierogi ruskie i wiele innych smakołyków. Imprezę urozmaicono wieloma konkursami, w których uczestnicy festynu chętnie brali udział i z ogromnym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie – bawili się znakomicie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group