Piątek, 26 czerwca
27°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

W Goduszynie śpiewali kolędy [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Kaplica p.w. św. Józefa Kalasancjusza przy ul. Goduszyńskiej w Jeleniej Górze gościła wczoraj (15.01) mieszkańców i przyjezdnych, którzy nadal czują magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą VII Wieczoru Kolęd, który upłynął w serdecznej atmosferze.

reklamy

Stowarzyszenie Goduszyn po raz kolejny integrowało mieszkańców Jeleniej Góry. W miejscowej kaplicy wystąpiły Rybniczanki, goduszyńskie dzieci i młodzież oraz goście specjalni – zespół Ale Babki z Gminy Świdnica. - Zespołem kieruje Hanna Raszkiewicz, która była niegdyś mieszkanką ulicy Goduszyńskiej i tak się splatały nasze relacje, że nawiązała się nić porozumienia i okazało się, że pani Hanna ma swój zespół, bardzo lubią kolędować i bardzo chętnie przyjechaliby do nas, żeby się pokazać, coś nam zaśpiewać, a pani Hanna odświeżyć wspomnienia – powiedziała Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Ale Babki zaśpiewały autorskie kolędy, a po nich zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołu Scholka, złożonego z mieszkańców związanych z Goduszynem. Tradycyjnie, kolędy zaśpiewał też zaprzyjaźniony zespół ludowy Rybniczanki, a na zakończenie odbył się słodki poczęstunek wypieków przygotowanych przez mieszkańców Goduszyna.

- Spotykamy się jak zwykle w pięknej, ciepłej, rodzinnej atmosferze w uroku Bożego Narodzenia – mówiła Maria Jęczmyk podkreślając cel wieczoru kolęd. - To spotkanie służy temu, żebyśmy byli razem. Zadaniem Maleńkiego było zjednoczenie nas i On nas jednoczy co roku. Jesteśmy tutaj, żeby być razem i dziękować za to, że ten Maleńki Jezusek do nas przyszedł – dodała organizatorka wydarzenia.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka