Wtorek, 23 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

W Goduszynie śpiewali kolędy [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Kaplica p.w. św. Józefa Kalasancjusza przy ul. Goduszyńskiej w Jeleniej Górze gościła wczoraj (15.01) mieszkańców i przyjezdnych, którzy nadal czują magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą VII Wieczoru Kolęd, który upłynął w serdecznej atmosferze.

reklamy
reklamy

Stowarzyszenie Goduszyn po raz kolejny integrowało mieszkańców Jeleniej Góry. W miejscowej kaplicy wystąpiły Rybniczanki, goduszyńskie dzieci i młodzież oraz goście specjalni – zespół Ale Babki z Gminy Świdnica. - Zespołem kieruje Hanna Raszkiewicz, która była niegdyś mieszkanką ulicy Goduszyńskiej i tak się splatały nasze relacje, że nawiązała się nić porozumienia i okazało się, że pani Hanna ma swój zespół, bardzo lubią kolędować i bardzo chętnie przyjechaliby do nas, żeby się pokazać, coś nam zaśpiewać, a pani Hanna odświeżyć wspomnienia – powiedziała Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Ale Babki zaśpiewały autorskie kolędy, a po nich zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołu Scholka, złożonego z mieszkańców związanych z Goduszynem. Tradycyjnie, kolędy zaśpiewał też zaprzyjaźniony zespół ludowy Rybniczanki, a na zakończenie odbył się słodki poczęstunek wypieków przygotowanych przez mieszkańców Goduszyna.

- Spotykamy się jak zwykle w pięknej, ciepłej, rodzinnej atmosferze w uroku Bożego Narodzenia – mówiła Maria Jęczmyk podkreślając cel wieczoru kolęd. - To spotkanie służy temu, żebyśmy byli razem. Zadaniem Maleńkiego było zjednoczenie nas i On nas jednoczy co roku. Jesteśmy tutaj, żeby być razem i dziękować za to, że ten Maleńki Jezusek do nas przyszedł – dodała organizatorka wydarzenia.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka