Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2454
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Galerii Gwiazd – wizerunek Jana Peszka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 maja 2019, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 10:13
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Galeria Gwiazd w Jeleniej Górze wzbogaciła się o portret kolejnego wielkiego artysty. Tym razem w ręce Konrada Tomaszewskiego oddał się aktor Jan Peszek.

Od 2015 roku Galeria Gwiazd, stworzona przez lokalnego artystę Konrada Tomaszewskiego, przyciąga do Jeleniej Góry kolejnych znamienitych artystów. W sumie to miejsce odwiedziło już ponad 40 przedstawicieli polskiego świata kina, teatru oraz muzyki. Wśród nich byli m.in. Krzysztof Zanussi i Agnieszka Holland.

Projekt powstaje w ramach cyklu, który nazwałem „Oblicza polskie” - tłumaczy Konrad Tomaszewski, twórca Galerii Gwiazd. - Jest to zbiór twarzy, portretów, które opowiadają o nas. Jest to pewien zapis naszej epoki. Pół tysiąca lat temu Wit Stwosz stworzył głowy wawelskie. Kontynuując koncepcję mistrza Stwosza wpadłem na pomysł żeby zapisywać „nas” takimi, jakimi jesteśmy.

Wykorzystuje do tego specjalne masy plastyczne, dzięki którym wykonuje bardzo dokładne odlewy twarzy. W ten sposób pozostałością po wizycie każdej z gwiazd jest portret, który wzbogaca jeleniogórską galerię.

Ta masa jest o tyle nieprawdopodobna, że ona odwzorowuje ultra precyzyjnie. Każda zmarszczka, nawet grymas twarzy jest zapisywany w tej masie – kończy K. Tomaszewski.

Ostatnio gościem Galerii Gwiazd był aktor Jan Peszek.

Artyści powinni się wspierać i współpracować. Choć jestem jak najdalszy od spoglądania w przeszłość, w historię, ona mnie kompletnie nie interesuje, ale byłem bardzo ciekawy doświadczenia. Wsiadłem w auto, przyjechałem i zobaczymy, co z tego wyniknie – mówi Jan Peszek.

Praca z artystą przy wykonaniu odlewu to dopiero początek długiego i bardzo żmudnego procesu. Teraz nad wykonaniem portretu Jana Peszka, Konrad Tomaszewski spędzi najbliższe dwa tygodnie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bulecka 17-05-2019 10:48
Żenada. I nie mówię tu o Janku.
~mmmmm 17-05-2019 19:26
Jestem przekonany, że PIS ma już szkic ustawy, która umożliwi realizację ż...owskich roszczeń Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat odwołania wizyty izraelskiej delegacji, która miała przylecieć do Polski 13 maja. Strona izraelska w ostatniej chwili zmieniła jej skład, co skłoniło MSZ do cofnięcia zaproszenia, ale to w niczym nie przeszkodziło przedstawicielom Izraela, którzy i tak przyjechali do naszego kraju. A może już swojego, bo widać wyraźnie, że władze Izraela traktują terytorium Polski jako coś swojego. Odnosi się również do wpisu na Twitterze Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, która zapewnia, że ustawa just 447 nie nakłada na Polskę żadnych finansowych i prawnych obciążeń, i wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który usypia opinię publiczną zapewnieniami, że ustawa just 447 nie jest przyczynkiem do spełniania ż...owskich roszczeń majątkowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group