Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4282
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W „Ekonomie” wiele się wczoraj działo

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 marca 2017, 7:52
Aktualizacja: 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W marcu rozpoczął się maraton dni otwartych w szkołach na terenie Jeleniej Góry oraz powiatu. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie mają okazję zaprezentować swoją ofertę, aby zachęcić potencjalnych uczniów do wybrania ich placówki. Wczoraj (20.03) prezentował się Zespól Szkół Ekonomiczno–Turystycznych.

W placówce przy ul. Piłsudskiego był to już drugi Dzień Otwarty (pierwszy odbył się 10.03). Tym razem z ofertą zapoznawali się gimnazjaliści z Marciszowa, Lwówka Śląskiego, Lubomierza, Jeżowa Sudeckiego oraz części gimnazjów z Jeleniej Góry. - Uczniowie mogą zobaczyć jak nasza szkoła funkcjonuje na co dzień, są zapraszani na zajęcia lekcyjne, a także do rozmowy na temat kierunków – powiedziała Ewa Sztajer z ZSE-T.

To właśnie uczniowie jeleniogórskiego „Ekonoma” mieli okazję przekonywać młodszych kolegów i koleżanki, aby to ich placówkę wybrali. - W tej szkole można spełniać marzenia, jest duży wybór kierunków – zachęcała Karolina Flejszerowicz, uczennica kierunku technik ekonomista.

Zainteresowaniem cieszył się także kierunek technik eksploatacji portów i terminali. - Wybrałem ten kierunek, bo jest to coś nowego na rynku, a rynek pracy poszukuje ludzi wykształconych w tym kierunku - podkreślił Mateusz Napora. - Jest to bardzo ciekawy kierunek i dość łatwy, bo jest w nim wiele logiki, więc nie trzeba się wiele uczyć – stwierdził Mateusz, który bardzo miło wspomina wycieczkę do portu lotniczego we Wrocławiu. - Mogliśmy zobaczyć wszystko „od kuchni” - zaznacza uczeń ZSE-T w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

rymcycymcy 21-03-2017 12:33
Czytam w tytule, że "wiele się działo" ..a dalej w tekście ...lipa, ani słowa o imprezie albo zadymie ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group