Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7359
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Dzień Dobrego Uczynku kwiaty dla ciepliczan i gości!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 maja 2013, 7:23
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2013, 8:37
Autor: Mea
Fot. Mea
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze – Cieplicach uczciła wczoraj (17.05.) Dzień Dobrego Uczynku, rozdając przechodniom kwiatki w Osiedlu Orle i na Placu Piastowskim. – Uczniowie zrobili ponad 400 kwiatów papierowych, a wraz z prawdziwymi rozdali ich ok. 1500 – powiedziała Urszula Sebastian, nauczycielka przyrody w SP nr 6.

W akcji wzięła udział cała szkoła. W Osiedlu Orle kwiaty rozdawali uczniowie klas 0-III, a na Placu Piastowskim z klas IV-VI. – Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Arka z Warszawy, której pomysłem było uczczenie w taki sposób Dnia Dobrego Uczynku. Uczniowie podarowali więc piękne kwiaty przechodniom, by ich rozweselić i wprawić w dobry nastrój. Oprócz świeżych kwiatów dzieci robiły na zajęciach plastycznych oraz w domu kwiaty papierowe. Warto podkreślić, że barwne podarunki wręczyliśmy m.in. paniom z Izraela, czy też Niemiec oraz kuracjuszom, tym samym rozsławiając naszą szkołę – podkreślała Urszula Sebastian.

Dzieciom sprawiało ogromną radość obdarowywanie innych kwiatami. – Fajnie jest dawać innym kwiaty, bo od razu pojawia się na ich twarzach uśmiech. Ludzie pytali, z jakiej to okazji i bardzo dziękowali – mówił Konrad Niżnik z klasy IV S.

- Rozdawaliśmy kwitki przechodniom, żeby było im miło w Dzień Dobrego Uczynku. Fajnie, że ludzie chcieli przyjąć ode mnie kwiaty własnoręcznie zrobione i że mogę w taki sposób być dobra dla innych. Jest to bardzo fajne uczycie, a osoby obdarowane szły dalej z wielkimi uśmiechami na twarzach – powiedziała Miriam Gordziejonok z klasy IV A.

Zaskoczeni spacerowicze z chęcią przyjmowali od uczniów kolorowe podarunki. – Bardzo miła niespodzianka, powinno być więcej takich akcji – mówiła Julita z Mirska.

- Świetny pomysł, od razu radośniej i piękniej robi się wokół – powiedział Michał Majda z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pedzio z IVC 18-05-2013 13:57
Patronem naszym jest pan Puchalski, wielki przyjaciel zwie-e-rząt. I on nas uczy i jest nam wzorem, jak kochać Polskę ca-łą!
~abc 18-05-2013 21:58
Sympatyczny gest i fajny pomysł.Brawo dla pomyslodawcow
Piipi Jelonkowa 19-05-2013 0:41
~Powiedz ..obcemu czlowiekowi,ze jest dla Ciebie wazny ! ~BRAVO .. to jest fajna mowa mlodego i odwaznego Dobrego Serduszka Dzieci !
~ 19-05-2013 8:25
super akcja - popieram w 100%
~vem 19-05-2013 22:07
super, więcej takich akcji - ludzie ludziom, usmiech za uśmiech.... nawet nie wiemy jak wiele może dać tak drobny niby gest, czasem może pomóc w bardzo trudnej sytuacji, a chociażby samo poprawienie humoru jest czymś wielkim :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group