Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7117
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Dzień Dobrego Uczynku kwiaty dla ciepliczan i gości!

Sobota, 18 maja 2013, 7:23
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2013, 8:37
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Dzień Dobrego Uczynku kwiaty dla ciepliczan i gości!
Fot. Mea
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze – Cieplicach uczciła wczoraj (17.05.) Dzień Dobrego Uczynku, rozdając przechodniom kwiatki w Osiedlu Orle i na Placu Piastowskim. – Uczniowie zrobili ponad 400 kwiatów papierowych, a wraz z prawdziwymi rozdali ich ok. 1500 – powiedziała Urszula Sebastian, nauczycielka przyrody w SP nr 6.

W akcji wzięła udział cała szkoła. W Osiedlu Orle kwiaty rozdawali uczniowie klas 0-III, a na Placu Piastowskim z klas IV-VI. – Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Arka z Warszawy, której pomysłem było uczczenie w taki sposób Dnia Dobrego Uczynku. Uczniowie podarowali więc piękne kwiaty przechodniom, by ich rozweselić i wprawić w dobry nastrój. Oprócz świeżych kwiatów dzieci robiły na zajęciach plastycznych oraz w domu kwiaty papierowe. Warto podkreślić, że barwne podarunki wręczyliśmy m.in. paniom z Izraela, czy też Niemiec oraz kuracjuszom, tym samym rozsławiając naszą szkołę – podkreślała Urszula Sebastian.

Dzieciom sprawiało ogromną radość obdarowywanie innych kwiatami. – Fajnie jest dawać innym kwiaty, bo od razu pojawia się na ich twarzach uśmiech. Ludzie pytali, z jakiej to okazji i bardzo dziękowali – mówił Konrad Niżnik z klasy IV S.

- Rozdawaliśmy kwitki przechodniom, żeby było im miło w Dzień Dobrego Uczynku. Fajnie, że ludzie chcieli przyjąć ode mnie kwiaty własnoręcznie zrobione i że mogę w taki sposób być dobra dla innych. Jest to bardzo fajne uczycie, a osoby obdarowane szły dalej z wielkimi uśmiechami na twarzach – powiedziała Miriam Gordziejonok z klasy IV A.

Zaskoczeni spacerowicze z chęcią przyjmowali od uczniów kolorowe podarunki. – Bardzo miła niespodzianka, powinno być więcej takich akcji – mówiła Julita z Mirska.

- Świetny pomysł, od razu radośniej i piękniej robi się wokół – powiedział Michał Majda z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group