Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W dzień bez samochodu – autobusem za darmo

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 września 2014, 7:48
Aktualizacja: Środa, 10 września 2014, 7:56
Autor: UM
Fot. Archiwum Jelonki.com
Każdy, kto 22 września zostawi samochód w domu, będzie mógł w Jeleniej Górze korzystać przez cały dzień z komunikacji miejskiej na wszystkich liniach za darmo. Biletem będzie tego dnia dowód rejestracyjny posiadanego samochodu.

- W zależności od zainteresowania, nie jest wykluczone, że takie „Dni bez samochodu” będziemy powtarzać, może w okresach, kiedy inwersja powoduje osiadanie dymów i spalin na dnie Kotliny – informuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- Chciałbym żeby taka idea zyskała popularność, bo stanowiłaby wówczas osobisty wkład każdego z mieszkańców w czystsze powietrze w mieście – podkreśla.

- Niezależnie od tego, intensyfikujemy działania w ramach programu „KAWKA”, polegającego przede wszystkim na wymianie źródeł ciepła na ekologiczne i termomodernizacji, która powoduje możliwość zmniejszenia poboru ciepła – dodaje prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~zmotoryzowany 9-09-2014 8:16
Zrobcie autobusy za darmo tak jak bodajze w Lubinie jest!
~mieszk. JG 9-09-2014 8:39
Haha xD .Redaktor/ka tego artykułu się trochę machnął/ęła. Bo zamiast napisać „Dni bez samochodu” to napisał/a „Dni be samochodu” ,hehe :] .Więc skoro auta są BE, to wsiadajmy do naszej komunikacji miejskiej i jeździjmy przez ten jeden dzień autobusami :) .Wspomóżmy ekologie. Bądźmy bardziej EKO ;) .YO :) .
~34 9-09-2014 8:39
Ale po co taka akcja
darmi 9-09-2014 9:01
w dowodzie rejestracyjnym figuruje tylko ja, ale zawsze jadę z moją żoną. Kto ma prawo do darmowego przejazdu autobusem w takiej sytuacji? A jeśli po południu wymyślimy wizytę u babci i pojedziemy autobusem z naszymi dwiema pociechami to co wtedy?
~raf 9-09-2014 9:03
przepraszam, czyzby zblizaly sie wybory?
MALKONTENT 9-09-2014 9:11
Pewne grono d...li wpadło kiedyś na pomysł likwidacji w Jeleniej Górze tramwajów ! skutki to zanieczyszczenie Kotliny Jeleniogórskiej .Trolejbusy np. byłyby jakąś alternatywą .Wiem ,wiem ,nie ma pieniędzy !! ,ale czy aby na pewno ich nie ma ?? rozejrzyjmy się wokoło ,poszukajmy bo lepszego powietrza już nie będziemy mieli
~luk 9-09-2014 9:40
Śmierdzące żule i tak codziennie jeżdżą autobusami za darmo wygodnie siedząc na luzie, bo ludzie uciekają przed smrodem,więc nie skorzystam z darmowej jazdy.....Wolę pomęczyć się w swoim samochodzie....
~do luk 9-09-2014 10:17
Święta prawda! To samo z tym całym cygaństwem.
~ 9-09-2014 10:34
Za darmo to trzeba wywieźć tą całą ekipę z ratusza z Zawiłą na czele na darmowych taczkach
~intu 9-09-2014 10:39
Z naszej komunikacji MZK korzystam tylko w ostateczności. Jechałam koło godz. 11stej. Smród nie do wytrzymania, musiałam wysiąść wcześniej. Za darmową komunikację bardzo dziękuję. Pozdrawiam wszystkich kąpiących się tylko na święta :-(
~Wiadomo 9-09-2014 11:02
Kiedy inwersja powoduje osiadanie dymów i spalin na dnie Kotliny to przede wszystkim należy wstrzymać ruch tych kopcących autobusów panie prezydencie.
~Marcin1984 9-09-2014 11:06
Panie Prezydencie - proszę o szczegóły. Co oznacza "...intensyfikujemy działania w ramach programu „KAWKA”...". Czy ta intensyfikacja oznacza tyle, że mój wniosek leży od dwóch lat złożony i żadnych więcej szczegółów (poza tym, że pozwolono zmieniać ogrzewanie i brać na wszystko faktury za które nie wiadomo, kiedy będzie jakikolwiek zwrot). Czy to jest ta intensyfikacja?
~darmi2 9-09-2014 11:26
ponawiam pytanie darmi do redakcji i MZK - czy do bezpłatnego przejazdu uprawnieni również są członkowie rodziny, którzy jadą z osobą posiadającą dowód rejestracyjny?
~18 sqandal 9-09-2014 11:27
.... powietrze w kotlinie należy przewietrzyć i stąd ta akcja ..... ale czy to aby coś da ?
~Kapsel 9-09-2014 11:31
Wolę 10 km obrobić pieszo niż wsiadać do tych śmierdzących autobusów. Nawet za darmo.
~ 9-09-2014 12:00
A bidnemu zawsze wiatr w oczy!!! Nie mam samochodu - a tu pogpda dla bogaczy.. O tyle plus, że i teściowa na tym też nie skorzysta i też będzie musiała dryndać się Busem i to za pieniądze. A szkoda, że Kampania wyborcza tak rzadko, a i kiełbasa wyborcza tu już też cuchnie ( zobacz informacja o rezygnacji Prezia w spotkaniu przedwyborczym z wczoraj - dziś już nie można tego znaleźć - już krasnoludki ją wykradły!!???
~qbwk 9-09-2014 12:07
po co komu w poniedziałek autobus za darmo jak większość osob pracuje lub ma inne zajęcia.. zamiast w weekend kiedy wiekszosc ma wolne to oni w poniedzialek.. żenadella
~mih 9-09-2014 12:09
Dzień pieszego pasażera
~ 9-09-2014 13:47
Nie rozumiem dlaczego posiadacze biletów miesięcznych mają fundować przejazd tym co mają auta; rządzą na drodze do tego stopnia, że w niektórych miejscach niektórzy kierowcy nie chcą wpuścić na pasy przechodniów i udają że nikogo nie widzą. Kompletnie durny pomysł. Wolę transport publiczny darmowy, jak uczyniły to już inne samorządy, a tak ci co kasują bilety, kupują bilety miesięczne są fundatorami bezpłatnej jazdy dla kierowców osobowych aut. Skandal, ... takie miasto.
~wu 9-09-2014 14:42
a kiedy w końcu wprowadzą elektroniczne bilety?
~ 9-09-2014 16:09
tylko szkoda że autobus na spółdzielczą zwiedza całe miasto zamiast z Zabobrza jechać tam bezpośrednio a z centrum osobny , tak więc czas i wygoda są midroższe więc i tak jadę samochodem
~sowa 9-09-2014 16:46
Fajna akcja ,warto os czasu do czasu ja powtarzac ,mam nadzieje ze przed 22,09,ukaze sie wiecej informacji na ten temat zrobic to w prostszy sposb wszyscy jezdzimy za darmo 22.09 :-)))))))))))
~ 9-09-2014 18:01
Powietrze i atmosfera się oczyści jak "nasz" prezydent przestanie palić tak dużo fajek.
~iras 9-09-2014 21:26
Pojadę po piwo do sklepu mam dowód ale prawko mi zatrzymali.Fajnie:)
~rattlehead 9-09-2014 23:13
a co jak ktoś nie zdąży przerejestrować samochodu na siebie ?
~Gość 10-09-2014 0:13
a ja bede jezdzil swoim samochodem ,bo te autobusy to smierdza i sa ztare ,a jak mam czekac na przystanku na byle jaki grat to wole moim pojechac i mic gdzies dni bez samochodu
~mieszk. JG 10-09-2014 0:22
Haha xD .Redaktor/ka tego artykułu się trochę machnął/ęła. Bo zamiast napisać „Dni bez samochodu” to napisał/a „Dni be samochodu” ,hehe :] .Więc skoro auta są BE, to wsiadajmy do naszej komunikacji miejskiej i jeździjmy przez ten jeden dzień autobusami :) .Wspomóżmy ekologie. Bądźmy bardziej EKO ;) .YO :) .
~ 10-09-2014 5:09
a kiedy będzie można kupować bilet sms-em (nawet jeśli będfzie droższy to nie będzie mi to przeszkadzać
~no to 10-09-2014 7:26
prezydent ma doradców.Sam stracił poczucie rzeczywistości/>/Przez 4 lata o tym nie pomyślał.Monty Pyton się kłania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group