Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9842
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Dwójce” wiele się dzieje – każdy mógł to zobaczyć!

Niedziela, 15 marca 2015, 9:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 marca 2015, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W „Dwójce” wiele się dzieje – każdy mógł to zobaczyć!
Fot. Joanna Bialuk
W sobotę (14.03) każdy mógł się zapoznać z ofertą Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, która otworzyła swoje progi, by pochwalić się zajęciami dodatkowymi, którymi wspiera rozwój swoich podopiecznych, a także dała możliwość zaznajomienia się przyszłym uczniom z salami lekcyjnymi i nauczycielami.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor SP nr 2 Beaty Kozyry, która poinformowała o nowych zasadach rekrutacji (elektronicznych), następnie każda z sal lekcyjnych była otwarta dla gości, którzy mogli wziąć udział w warsztatach parateatralnych, grach logicznych i matematycznych, zajęciach plastycznych, zabawach i ćwiczeniach przy tablicy interaktywnej, zajęciach komputerowych czy zabawach z językiem niemieckim i angielskim. Ponadto dla najmłodszych otwarte były progi biblioteki, sali od historii, religii.

- Chodzi nam o to, by dzieci oswoiły się z samym budynkiem szkoły, żeby zobaczyły gdzie jest świetlica, gdzie są poszczególne sale, a rodzice zapoznali się z bazą szkoły. Dla każdego coś dobrego – powiedziała polonistka Joanna Bialuk.

Zaprezentowano również gazetkę szkolną „Chrobrówkę”, którą tworzą uczniowie zdobywając dziennikarskie umiejętności. - Uczniowie sami poszukują informacji z życia szkolnego, fotografują, a także dostarczają dowcipów, krzyżówek, rebusów, przepisów kulinarnych, wymyślili również „zwierzę numeru”. Uczą się nie tylko pisania i robienia zdjęć, ale również poszukiwania informacji. Uczą się, że nie mogą niczego zmyślać, ani dokonywać plagiatów czy fotografować kogoś bez jego zgody i wiedzy, czyli takich norm etycznych i kultury dziennikarskiej – mówiła nauczycielka języka polskiego, opiekująca się młodymi dziennikarzami.

Kulminacją dnia otwartego w „Dwójce” były pokazy artystyczne na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wykazali się umiejętnościami w zumbie, akrobatyce oraz w zabawie „ze spadochronem”. Na zakończenie sportowe tricki pokazali podopieczni klasy o profilu koszykówki, która funkcjonuje w SP nr 2 pod patronatem Klubu Sportowego „Sudety”.

Przy organizacji wydarzenia oprócz grona pedagogicznego pomagało wielu uczniów szkoły, których nie trzeba było mobilizować do udziału: - Naszych dzieci nie trzeba namawiać ponieważ to, co oni robią jest zgodne z ich hobby i pasją. Mamy tu niesamowite talenty, które odkrywamy jak najwcześniej – powiedziała Joanna Bialuk.

Dni otwarte w szkołach są bardzo potrzebne, dzięki temu jako rodzice możemy się zapoznać z ofertą placówki i warunkami jakie w niej panują, a nasze pociechy na własne oczy zobaczą jakie umiejętności mogą w niej zdobyć – stwierdziła pani Sylwia, mama 6-letniego Patryka, który od września zasili szeregi Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group