Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10295
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W "Dwójce" była świetna zabawa

Wtorek, 11 czerwca 2013, 6:35
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2013, 7:27
Autor: Org
Jelenia Góra: W "Dwójce" była świetna zabawa
Fot. Joanna Bialuk i Katarzyna Ocik
Wielki Festyn Rodzinny z niezapomnianymi atrakcjami odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Został on zorganizowany przez dyrekcję i nauczycieli tej placówki. Przedsięwzięcie udało się w każdym szczególe, począwszy od pogody, po liczne atrakcje i znakomite humory uczestników.

Dla każdego było coś dobrego. Smakosze delektowali się wieloma gatunkami przepysznych ciast sprzedawanych na festynie. Były to wypieki rodziców uczniów szkoły, którzy włączyli się w ten sposób do organizacji imprezy i pomocy szkole. Oczywiście nie brakło też innych pyszności: hot – dogów, gorącej kukurydzy, waty cukrowej, popcornu i napojów.

Wielkim zainteresowaniem przybyłych, zwłaszcza młodszych uczestników zabawy, cieszył się dmuchany zamek do skakania oraz do zjeżdżania. Dzieci tłumnie korzystały także z malowania twarzy, możliwości otrzymania balonów w wybranych przez siebie kształtach i kolorach.

- Występy uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 były dowodem na to, że mamy bardzo utalentowaną młodzież, o której rozwój trzeba dbać i promować osiągnięcia – przekonuje Joanna Bialuk.
Wielu wrażeń dostarczyli uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych, którzy prezentowali rozmaite zdolności, m. in. wokalne, taneczne, muzyczne oraz sportowe.

Poza występami dzieci można było zobaczyć akcję ratowniczą KM Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry, która gasiła zainicjowany pożar w szkole, ewakuując z sali na drugim piętrze budynku „uwięzione” dzieci i dyrektor Beatę Kozyrę.

Wielu emocji dostarczył pokaz umiejętności psa ratowniczego. Przez cały czas trwania festynu była możliwość wzięcia udziału w rozmaitych konkurencjach sportowych, zgadywankach terenowych, gry w szachy czy kosza.
Sporym zainteresowaniem cieszył się także plener malarski, gdzie starsi i młodsi tworzyli przepiękne prace. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

- Trudno wymienić wszystko, co działo się na boisku i terenie przylegającym do szkoły – relacjonuje Joanna Bialuk. - Ogólnie było wiele atrakcji dla ducha i ciała, które dostarczyły radości licznie zgromadzonym gościom – dodaje.

Organizatorzy zadbali o to, by dopracować każdy szczegół, a program imprezy był bogaty w różne atrakcje i nawet na chwilę nie przewidywał pauzy w zabawie. Między innymi można było potańczyć z Cezarym Hobgarskim, nauczycielem „Dwójki”, który uczył kroków tanecznych, jak również podziwiać pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez Marię Staroszczuk i uczniów klas młodszych SP 2.

W ciągu trwania festynu w pracowni przyrodniczej uczniowie pod kierunkiem Danuty Habery demonstrowali szereg ciekawych doświadczeń przyrodniczych, podczas których wyjaśniali szczegółowo zaistniałe zjawiska.

Nim wszyscy rozeszli się do domów, mogli obejrzeć występ szkolnego zespołu nauczycieli, stworzonego specjalnie na potrzeby festynu. Nazwano go „Hot Teachers”. Nauczyciele wcielili się w role muzyków znanej formacji Guns’n’Roses.

Dzięki sponsorom, którym dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje, wszystkie atrakcje były dla dzieci bezpłatne.
Dobrą organizacją i pomysłowością „Dwójka” naprawdę zasłużyła na szóstkę z plusem. Kolejny festyn już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
619
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group