Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 6395
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W dwa weekendy utrudnienia na Kapeli

Piątek, 10 sierpnia 2018, 17:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 8:17
Autor: UM Jelenia Góra
Podczas dwóch najbliższych weekendów, tj. 11/12 oraz 18/19 sierpnia możemy spodziewać się sporych utrudnień na drodze dojazdowej z Legnicy do Jeleniej Góry. Zablokowany zostanie odcinek w rejonie przełęczy na Kapeli.
- Wydaliśmy negatywną opinię w tym względzie – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Naszym bowiem zdaniem te prace można przeprowadzić inaczej, niż blokując przejazd na bardzo uczęszczanej trasie, która prowadzi wprost z Wielkopolski.

W okresie lata dla turystyki taki manewr jest trudny do akceptacji. Całkowite zablokowanie przejazdu oznacza spore problemy i dla mieszkańców, i dla turystów, bowiem m.in. uniemożliwi to przejazdy autobusów MZK, dojeżdżających do Dziwiszowa.

- Droga 365, o której mówimy, ma status drogi wojewódzkiej, więc nasza negatywna opinia w tym względzie nie była w świetle prawa w pełni skuteczna. Protestujemy jednak i będziemy protestować przeciwko takim ułatwieniom w pracach firm drogowych, które w konsekwencji powodują trudne do wyobrażenia perturbacje w komunikacji lokalnej i regionalnej, jakie – co podkreślam – nie musiałyby być tak szerokie, gdyby lepiej przygotować tę budowę i organizację przejazdów – dodaje Jerzy Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
2
10%
Smuci
4
19%
Złości
12
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group