Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7454
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W drogę po Starożytnym Egipcie. Ruszyły warsztaty w JCK

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 14:51
Aktualizacja: 14:53
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: W drogę po Starożytnym Egipcie. Ruszyły warsztaty w JCK
Fot. Petr
Dzisiaj 27 czerwca w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy 1–go Maja 60 ruszyły Letnie Warsztaty Artystyczne dla dzieci, które potrwają do 15 lipca br. Rozpoczęto od „Opowieści pierwszej: Starożytnego Egiptu”.

Na całość warsztatów artystycznych przygotowanych z myślą o dzieciach przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy ulicy 1-go Maja 60 w sumie złożą się trzy „opowieści” – jak określają to sami organizatorzy. „Opowieść pierwsza: Starożytny Egipt” ruszyła dziś o godz. 8.00 i potrwa do 1 lipca 2011, „Opowieść druga: W poszukiwaniu skarbów” odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2011 z kolei „Opowieść trzecia: Drzewo” w dniach 11-15 lipca 2011. Oprócz zajęć z teorii oraz merytoryki, JCK przygotowało dla dzieci harmonogram zajęć praktycznych, w tym wycieczek po regionie Jeleniej Góry czy wspinaczki na sztucznych ściankach.

– Letnie Warsztaty Artystyczne, które skierowaliśmy do dzieci w wieku od 6 do 10 lat mają na celu przede wszystkim edukację poprzez dobrą, wakacyjną zabawę. Cykl warsztatowy to trzy osobne tematy będące bazą eksperymentów czy działań plastyczno-teatralnych. Podkreślam, że nie są one przeznaczone wyłącznie dla dzieci lubiących plastykę i teatr, lecz dla ciekawych świata i poszukujących przygody. To również wycieczki, gry i zabawy sportowe – mówiła nam Maria Szubart, koordynator projektu.

Całkowity koszt uczestnictwa w warsztatach, które ku wielkiej radości „maluchów” odbywają się w JCK wynosi 120 zł za tydzień. W koszty wliczone są materiały plastyczne, obiady, a także honorarium dla opiekunów – pedagogów, instruktorów wspinaczki i koszty wycieczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group