Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9036
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Cieplicach rządzi wiosna

Niedziela, 22 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W Cieplicach rządzi wiosna
Fot. rylit
Ciepliczanie przygotowują się do święta swojej dzielnicy.

Pod znakiem kabaretu zacznie się tegoroczna edycja Wiosny Cieplickiej. Mieszkańcy uzdrowiska, jeleniogórzanie i turyści niemal przez cały miesiąc będą uczestniczyli w różnych imprezach.
– To największe święto tego miejsca – mówią.

W organizację włączyło się Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, które już po raz szósty organizuje konkurs dla najmłodszych mieszkańców uzdrowiskowej części miasta. Przebiega on pod hasłem: Cieplice, miasto moje i moich rodziców. – Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy o miejscu, w którym żyją, uczą się. Pragniemy łączyć pokolenia mieszkańców Cieplic – zapowiadają. Współorganizatorem jest cieplicki oddział Biblioteki Grodzkiej w Jeleniej Górze.

Konkurs trwa do końca kwietnia, a nagrody – podczas jednej z majowych imprez – wręczy prezenter telewizyjny Tomasz Kammel. W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło około 500 osób.

Zanim to jednak nastąpi, już 3 maja ruszy Wiosna Cieplicka. Po kiermaszu kwiatów i roślin ozdobnych na placu Piastowskim, zapowiada się mocne kabaretowe otwarcie, w którym wystąpi krakowska Piwnica pod Baranami (3 maja, muszla koncertowa). 4 maja w Teatrze Zdrojowym będzie można posłuchać Krzysztofa Daukszewicza (godz. 19), dzień później Elity, a 6 maja (niedziela) – Kabaretu Paka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group