Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8589
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W cieniu wygasłych wulkanów – w środę

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 9:05
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 8:38
Autor: JSF
Jelenia Góra: W cieniu wygasłych wulkanów – w środę
Fot. D. Szymański (kolor) i D. Goetze (czarno–białe)
Jeleniogórska Strefa Fotografii i Galeria na Górze zapraszają na spotkanie „W cieniu wygasłych wulkanów” do Galerii Na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze – 12 sierpnia o godz. 17.00.

Będzie to wędrówka po Krainie Wygasłych Wulkanów przez najważniejsze jej atrakcje, obejmująca pokazanie zasobów naturalnych ( złoto, bazalt, agaty), budowy i historii geologicznej terenu, unikalnych kamieniołomów, wąwozów, rezerwatów przyrody, obszarów chronionych i rozmaitych skarbów natury w kontekście jego specyfiki i odmienności od Kotliny Jeleniogórskiej.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego do tej części Pogórza Kaczawskiego przylgnęła nazwa Kraina Wygasłych Wulkanów i na czym polega jej przyrodniczy fenomen. Zobaczymy jakie skutki dla ludzkiej aktywności dała ta różnorodność geologiczna. Co powstało w cieniu wygasłych wulkanów i czym do dzisiaj ten teren fascynuje.

Zobaczymy rozmaite ślady ludzkiej obecności rozpięte na przestrzeni wieków, wpisane w niezwykły pejzaż przykłady zmieniających się obecnie miejscowości lokujących współczesną tożsamość w tradycji( Dobków).

Wędrówkę poprowadzi Dariusz Szymański, przewodnik sudecki, fotograf i miłośnik regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group