Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6665
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W cieniu wygasłych wulkanów

Środa, 15 lipca 2020, 9:02
Aktualizacja: Czwartek, 16 lipca 2020, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W cieniu wygasłych wulkanów
Fot. Muzeum Karkonoskie
„W cieniu wygasłych wulkanów” to wystawa fotografii, której autorami są członkowie Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Prace prezentowane na wystawie powstały podczas weekendowego pleneru, w kwietniu 2019 roku, zlokalizowanym w Sędziszowej, miejscowości geograficznie położonej na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów.
Zaintrygowani urodą tego krajobrazu autorzy fotografowali takie osobliwości jak: Ostrzyca, formację skalną znaną jako Organy Wielisławskie, wąwóz Myśliborski, pozostałości po dawnych obiektach dworskich w Lubiechowej, Rząśniku czy zrujnowaną świątynię, o fascynującej historii w Nowym Kościele. Każdy z autorów poszukiwał „swoich” tematów zachowując własną stylistykę i sposób widzenia. Powstał zróżnicowany materiał fotograficzny, nieuporządkowany narracyjnie lecz pokazujący indywidualne preferencje i zauroczenia. Przedstawione fotografie mówią sporo o niezwykłości tych miejsc, odwołują się do historii i kulturowej pamięci, niosą nostalgię i refleksję o przemijaniu, ale równie dużo a może nawet więcej mówią o samych autorach, ich wrażliwości i towarzyszących im emocjach - informuje Tomasz Żylewicz z Muzeum Karkonoskiego.

W wystawie uczestniczą: Beata Chłopeniuk (Jelenia Góra), Dariusz Goetze (Wrocław), Nina Hobgarska (Jelenia Góra), Andrzej Kołodziejczyk (Jelenia Góra), Marek Liksztet (Jelenia Góra), Wojciech Miatkowski (Jelenia Góra), Dariusz Szymański (Kowary), Zygmunt Trylański (Szklarska Poręba).

Wernisaż zaplanowano na 17 lipca o godz. 17.00 w Galerii Na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Wystawę będzie można oglądać do 17 sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group